UFC

Leon Edwards, Tom Aspinall i Paddy Pimblett wracają do akcji! Najważniejsze walki UFC 304 w Manchesterze ogłoszone!

Dana White odsłonił najważniejsze karty lipcowej gali UFC 304, która odbędzie się w Manchesterze.

27 lipca Dana White i spółka powrócą do Manchesteru po raz pierwszy od 2016 roku. W świeżo otwartej Co-Op Arenie odbędzie się gala UFC 304. W czwartek organizatorzy ogłosili najważniejsze walki wydarzenia.

W daniu głównym mistrz wagi półśredniej Leon Edwards (22-3) stanie do trzeciej obrony pasa, stając do rewanżu z Belalem Muhammadem (23-3).

Do pierwszej walki obu doszło w 2021 roku. Została ona uznana za nieodbytą z uwagi na przypadkowy faul – palce w oczy – autorstwa Jamajczyka, po którym Amerykanin nie był w stanie kontynuować walki.

Od tego momentu Rocky wygrał cztery walki – zdetronizował w rewanżu wieloletniego dominanta 170 funtów Kamaru Usmana, następnie broniąc pas przed jego zakusami. Ostatnie starcie stoczył w grudniu zeszłego roku, pokonując na pełnym dystansie Colby’ego Covingtona.

Belal Muhammad od czasu walki z Leonem Edwardsem wygrał pięć starć. W pokonanym polu zostawiał między innymi Stephena Thompsona, Vicente Luque, Seana Brady’ego oraz ostatnio – tj. w maju zeszłego roku – Gilberta Burnsa.

W obszarze kickbokserskim karty rozdawać powinien Rocky, ale pretendent to typ twardego i charakternego zawodnika, który chętnie wywiera presję, nie stroniąc od klinczu i gry zapaśniczo-parterowej. Pytanie, czy jamajski mistrz zdoła utrzymywać walkę w korzystnym dla siebie dystansie kickbokserskim? Z drugiej zaś strony, klincz i zapasy Leona również są mocne, choć odrobinę niedoceniane.

Leon Edwards vs. Belal Muhammad 2 - kto wygra?

Przewidywane kursy bukmacherskie


Leon Edwards – 1.55
Belal Muhammad – 2.45

Wstępny typ

Leon Edwards


W co-main evencie także dojdzie do rewanżu po niefortunnej pierwszej walce. Tymczasowy mistrz wagi ciężkiej Tom Aspinall (14-3) w pierwszej obronie pasa – wobec migającego się od unifikacji Jona Jonesa – pójdzie w bitewne tany z Curtisem Blaydesem (18-4).

Pierwsze starcie odbyło się w lipcu 2022 roku. Amerykanin wygrał je w piętnaście sekund na skutek kontuzji kolana Brytyjczyka. Rok później Tom Aspinall powrócił na zwycięskie tory, w 73 sekundy nokautując Marcina Tyburę, a w listopadzie zeszłego roku sięgnął po tymczasowy tron, w 69 sekund ubijając Sergeya Pavlovicha.

Curtis Blaydes ostatni pojedynek stoczył w marcu, pokonując przez nokaut w drugiej rundzie Jailtona Almeidę. Powrócił w ten sposób na tory zwycięstw po porażce z Sergeyem Pavlovichem.

Trudno tutaj wyciągać jakiekolwiek wnioski z pierwszej walki Brytyjczyka i Amerykanina. Na papierze Aspinall powinien zdecydowanie rozdawać karty w obszarze kickbokserskim, a wydaje się, że starczy mu też zapasów i parteru, do powstrzymania chwytanej gry Blaydesa.

Tom Aspinall vs. Curtis Blaydes 2 - kto wygra?

Przewidywane kursy bukmacherskie


Tom Aspinall – 1.35
Curtis Blaydes – 2.90

Wstępny typ

Tom Aspinall


Matchmakerzy UFC wyszli naprzeciw oczekiwaniom opromienionego efektownym zwycięstwem na UFC 300 Bobby’ego Greena (32-15-1). W Manchesterze Amerykanin stanie w szranki z niepokonanym pod sztandarem UFC – odniósł już pięć zwycięstw – Paddym Pimblettem (21-3).

W płaszczyźnie kickbokserskiej prym – pomimo zaawansowanego wieku – powinien wieść Bobby Green. Pytanie, czy Paddy Pimblett zdoła zaprząc do działania zapasy i parter, gdzie powinien przeważać.

Paddy Pimblett vs. Bobby Green - kto wygra?

Przewidywane kursy bukmacherskie


Paddy Pimblett – 1.70
Bobby Green – 2.00

Wstępny typ

Bobby Green


Rozpiska UFC 304

Walka wieczoru

170 lb: Leon Edwards (22-3) vs. Belal Muhammad (23-3) – o pas mistrzowski

Co-main event

265 lb: Tom Aspinall (14-3) vs. Curtis Blaydes (18-4) – o tymczasowy pas mistrzowski

Pozostałe

155 lb: Bobby Green (32-15-1) vs. Paddy Pimblett (21-3)
145 lb: Arnold Allen (19-3) vs. Giga Chikadze (15-3)
125 lb: Muhammad Mokaev (11-0) vs. Manel Kape (19-6)
145 lb: Nathaniel Wood (19-6) vs. Daniel Pineda (28-15)
135 lb: Shaun Bannon (5-1) vs. Ravena Oliveira (7-2-1)
115 lb: Molly McCann (14-6) vs. Bruna Brasil (9-4-1)

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button