Biznes MMA UFCKSWPolskie MMA

KSW w nowojorskim Madison Square Garden? Martin Lewandowski zdradził, że był kontakt ze strony MSG!

Współdowodzący KSW Martin Lewandowski opowiedział o potencjalnym – mało w najbliższym czasie prawdopodobnym – wejściu na amerykański rynek.

Jednym z tematów poduszony podczas poniedziałkowej wizyty współwłaściciela KSW Martina Lewandowskiego w magazynie The MMA Hour był ten dotyczący rozpoznawalności polskiego giganta na amerykańskim rynku i jego potencjalnego podboju.

Polski promotor przyznał, że marzyłoby mu się oczywiście, aby o KSW było w Ameryce głośnie, ale zdaje sobie w pełni sprawę, że jest to rynek zdominowany przez UFC, Bellatora oraz PFL. Zwrócił też uwagę, że pod sztandarem KSW nie walczy jednak wielu Amerykanów, którzy mogliby przyciągnąć fanów ze Stanów. Do tego dochodzą różnice czasowe, które również zaistnienia na tamtejszym rynku nie ułatwiają.

Czy natomiast KSW planuje wybrać się kiedyś do Stanów Zjednoczonych, aby tam zorganizować galę?

– Gdybyśmy zdecydowali się, aby to zrobić, to z określoną rozpiską – powiedział Martin Lewandowski. – Jeśli mam być szczery, to nie zamierzam oszukiwać i mówić, że zrobimy to tylko po to, aby ucieszyć polskich fanów. Nie urośniemy w Ameryce i nie będziemy o nią walczyć, bo została już opanowana przez trzy organizacje.

– W Europie czujemy się dobrze, wszystko rozumiemy. Sami jesteśmy Europejczykami, więc komunikacja jest lepsza, zrozumienie na wielu poziomach.

– Ale tak, mamy Mameda Khalidova, Mariusza Pudzianowskiego, czyli dwóch gości bardzo popularnych i sławnych w polskich środowiskach nie tylko w Stanach Zjednoczonych ale i w Kanadzie oraz w innych miejscach, gdzie są Polacy. Z całą pewnością chodzi mi to po głowie.

Polski promotor ujawnił, że chętnie KSW ugościłyby u siebie hale w Chicago oraz Nowym Jorku – z legendarną Madison Square Garden na czele.

– Szczerze mówiąc, skontaktowała się ze mną jedna z hali Sears w Chicaga oraz Madison Square Garden – powiedział Martin. – Chcieli mieć u siebie KSW, ale to póki co tylko marzenie, nad którym trzeba pracować. Jeśli byśmy się tam pojawili, to pewnie raz na trzy albo cztery lata. Nie byłoby to co roku. Nie miałaby sensu walka z dużymi organizacjami na miejscu, żeby tylko się popisać.

Póki co KSW operuje jednak wyłącznie w Europie. W tym roku planowana jest jeszcze jedna – po czeskiej – zagraniczna gala. W przyszłym roku KSW planuje natomiast zorganizować pierwsze wydarzenie we Francji.

Cała rozmowa poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button