Koszulka Khabiba i sprzęt do walki Poiriera sprzedane za zawrotną cenę na Ebay

Dustin Poirier nie zdobył w Abu Zabi wymarzonego pasa mistrzowskiego wagi lekkiej, ale zebrał astronomiczne pieniądze na działalność charytatywną.

Przed galą UFC 242 w Abu Zabi, gdzie ostatecznie przegrał przez poddanie w trzeciej rundzie z Khabibem Nurmagomedovem, Dustin Poirier mierzył w zebranie $25 tys. na cele charytatywne – tym razem zasilanie wodne dla sierocińca i jednej ze szkół w Ugandzie.

Zobacz także: Wersja 2.0 nadchodzi? Conor McGregor publikuje migawki ze sparingu

Tymczasem dzięki pomocy Dagestańskiego Orła, którzy przyłączył się do zbiórki, sprzedając koszulkę Luizjańczyka, na konto tego ostatniego wpłynęło zawrotne $100 tys. Drugie tyle dorzucił szefujący UFC Dana White. Za pośrednictwem zbiórki internetowej Poirier zebrał dodatkowe $40 tys., co łącznie dawało zawrotną sumę $240 tys.

To już jednak przeszłość. Dziś bowiem końca dobiegła aukcja na Ebay, na której Amerykanin sprzedał koszulkę Nurmagomedova oraz swój sprzęt do walki – owijki, spodenki i rękawice. Wszystko to zostało sprzedane za zawrotne $60 tysięcy!

Łącznie zatem Luizjańczyk pozyskał w ramach gali UFC 242 aż $300 tys. na działalność charytatywną, ponad dziesięć razy przekraczając założone cele.
Póki co nie wiadomo, jak Amerykanin zagospodaruje nadwyżkę. Pierwotny plan zakładał wsparcie w zasilanie wodne innych szkół i sierocińców w Ugandzie, jeśli uda się zebrać większą kwotę.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply