Dana White dotrzymał słowa – wyrówna datek Khabiba Nurmagomedova na fundację charytatywną Dustina Poiriera

Środki zebrane na cele charytatywne po gali UFC 242 w Abu Zabi przekroczyły najśmielsze oczekiwania Dustina Poiriera – dzięki Khabibowi Nurmagomedovowi i Danie White’owi.

A jednak! Nie rzucał słów na wiatr Dana White, który po gali UFC 242 w Abu Zabi zapowiedział, że wyrówna kwotę, jaką Khabib Nurmagomedov uzyska ze sprzedaży koszulki Dustina Poiriera, przekazując ją na fundację charytatywną Luizjańczyka.

Zobacz także: Martin Lewandowski zapowiada, że nie odpuści „nielojalnemu dupkowi” w osobie Mateusza Gamrota

Ledwie wczoraj gruchnęła informacja, że Dagestański Orzeł sprzedał wspomnianą koszulkę za zawrotne $100 tys., przekazując wszystko Diamentowi, a tymczasem wiadomo już, że słowa dotrzymał też sternik UFC.

Właśnie rozmawiałem przez telefon z Daną Whitem. Wyrównuje datek Khabiba na fundację The Good Fight Foundation!!! Jestem bardzo wdzięczny za miłość i wsparcie! Dziękuję wszystkim!!!

Wliczając zatem po $100 tys., jakie przekazali Poirierowi Nurmagomedov i White, oraz $33 tys., jakie uzbierał sam Luizjańczyk, daje to aż $233 tys. na działalność charytatywną. Przy okazji poprzednich aukcji, na których wystawiał swoje rzeczy z walki, Poirier zarabiał po kilka tysięcy dolarów, więc wzrost zebranych środków jest ogromny.

Ba, przed galą w Abu Zabi Dustin stwierdził, że celem jest zebranie ledwie $25 tys., które zostaną przeznaczone na budowę centrum zaopatrzenia w wodę jednej ze szkół i sierocińca w Ugandzie.
Podczas wczorajszej rozmowy z Arielem Helwanim Diament przyznał, że w najbliższym czasie porozmawia o zebranej nadwyżce z szefem fundacji Fight For The Forgotten, z którą zwarł szeregi przed UFC 242. Wspólnie zadecydują, na jakie cele charytatywne ją przeznaczyć.

W przeszłości pieniądze uzyskane ze sprzedaży swoich koszulek, spodenek, rękawic i sprzętu Reeboka po walkach Diament przekazywał między innymi na budowę przystosowanego do niepełnosprawnych dzieci placu zabaw przy jednej ze szkół w Lafayette, na wyposażenie szkolne dla uczniów czy bezpośrednio wdowie po zastrzelonym w Lafayette policjancie.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. aliendeg

    17 września 2019 at 12:15

    dobry chlop. dobrze ze takie newsy sa na tym portalu

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply