UFC

Kontrowersje wokół walki wieczoru UFC FN 113: „To nic nie ujmuje mojemu zwycięstwu!”

Wygląda na to, że Gunnar Nelson nie tylko nie przesadzał, twierdząc, że Santiago Ponzinibbio na początku walki wsadził mu palce w oko, ale kilka tego typu akcji wręcz mu umknęło.

Podczas konferencji prasowej po gali UFC Fight Night 113 w Glasgow Gunnar Nelson, który w walce wieczoru w 82 sekundy padł pod ciosami Santiago Ponzinibbio, zwrócił uwagę, że na początku pojedynku zainkasował palec w oko skutkujący podwójną wizją.

Nie deprecjonował zwycięstwa Argentyńczyka, ale podkreślał, że z perspektywy czasu popełnił błąd, nie sygnalizując wówczas faulu i nie przerywając walki.

Gunnar Nelson: „Widziałem dwóch Ponzinibbiów”

Zapytany w rozmowie z MMAFighting.com o tę sytuację, Ponzinibbio wyjaśnił:

Jeśli doszło do wsadzenia palca w oko, nie było to oczywiście celowe, ale oglądałem jeszcze raz nagranie i nie widziałem tego. Nie wiem. Nokaut był z prawej ręki, którą trafiłem. Prawą ręką go naruszyłem, ale skończyłem precyzyjnym prostym (z lewej).

To nic nie ujmuje mojemu zwycięstwu. To, co mówi, niczego nie zmienia. W środku oktagonu jest sędzia, który wszystko obserwuje i może przerwać walkę w każdej chwili. Numer 8. na świecie wytrwał 82 sekundy. Ma 28 lat, jest wszechstronny, jest świetnym sportowcem, jednym z najlepszych w dywizji, ma przed sobą wielką przyszłość, wejdzie na szczyt, ale to było doskonałe zwycięstwo. Wytrwał 82 sekundy.
Pierwotnie wydawało się, że Islandczyk nieco przesadza, szukając być może usprawiedliwienia, ale okazuje się, że nie tylko nie myli się w swoim osądzie, ale też najwyraźniej umknęło mu kilka innych szczegółów stawiających pod jeszcze większym znakiem zapytania triumf Ponzinibbio.

Jak bowiem wyraźnie widać na powtórkach, Ponzinibbio dwukrotnie wsadził palce w oczy Nelsonowi, co bez wątpienia mogło mieć wpływ na przebieg pojedynku.

https://www.youtube.com/watch?v=nrrAbjNbF7I

To jednak nie wszystko, bo Argentyńczyk regularnie rozkładał szeroko palce obu dłoni, próbując w ten sposób dystansować nacierającego Islandczyka.

Głos na temat powyższego nagrania zabrał też trener Islandczyka John Kavanagh.

Wątpię, aby taki miał plan albo robił to celowo, ale spróbujcie mieć percepcję głębi po tym, jak wasze regularnie dostajecie po oczach

Na ten moment nie wiadomo, czy Nelson będzie próbował odwoływać się od wyniku walki, ale nawet jeśli zdecyduje się na taki krok, szanse na to, że cokolwiek ugra, wydają się oscylować w okolicach zera.

*****

Santiago Ponzinibbio chce Carlosa Condita lub Neila Magny’ego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button