Khabib Nurmagomedov wskazał najlepszego piórkowego na świecie

Były dominant 155 funtów Khabib Nurmagomedov nie ma wątpliwości, kto jest najlepszym na świecie zawodnikiem w kategorii piórkowej.

Przyjęło się uważać, że najlepszymi zawodnikami MMA na świecie w poszczególnych kategoriach wagowych są mistrzowie UFC, a więc zdecydowanego lidera wśród organizacji MMA na światowej scenie.

Co prawda panuje consensus, iż reguła ta od kilku tygodni nie dotyczy wagi koguciej, a i szefowie innych organizacji chętnie podważają ją przy okazji pozostałych dywizji, ale eksperci więksi i mniejsi oraz fani są zgodni: mistrz UFC jest najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii wagowej.
Okazuje się jednak, że jeszcze inaczej widzi temat były niepokonany mistrz 155 funtów Khabib Nurmagomedov – przynajmniej w kontekście kategorii piórkowej. W UFC na tronie tej dywizji zasiada co prawda Alexander Volkanovski, ale zdaniem Dagestańczyka najlepszym piórkowym jest ktoś inny.
– Z najlepszym piórkowym na świecie – napisał Dagestański Orzeł, publikując zdjęcie z Zabitem Magomedsharipovem.

Sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu wagi piókowej Zabit Magomedsharipov (18-1) może pochwalić się nieskazitelnym bilansem 6-0 pod sztandarem UFC. W pokonanym polu zostawiał między innymi Calvina Kattara czy Jeremy’ego Stephensa.

Dagestańczyk nie był jednak widziany w oktagonie od listopada 2019 roku i póki co nie wiadomo, kiedy zawita tam ponownie.

Co ciekawe, kilka miesięcy temu Khabib Nurmagomedov wypowiedział się z wielkim uznaniem o byłym mistrzu 145 funtów i swoim niedoszłym swego czasu rywali Maxie Hollowayu, który zdaniem wielu w rewanżu pokonał Alexandra Volkanovskiego – wbrew decyzji sędziów punktowych.
– Z każdą walką nabiera jeszcze doświadczenia – powiedział wówczas Khabib. – Jego czas dopiero nadejdzie. To jeszcze nie ten czas moim zdaniem. To był jego najlepszy występ (z Calvinem Kattarem), ale w przyszłych latach może pokazać jeszcze więcej i być może zostać najlepszym zawodnikiem w dziejach.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Mając natomiast na uwadze, że Alexander Volkanovski w kolejnej obronie złota skrzyżuje rękawice z Brianem Ortegą, wcześniej wspólnie z Amerykaninem prowadząc TUF, kto wie, czy kolejnym rywalem Maxa Hollowaya nie zostanie właśnie Zabit Magomdesharipov.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Dyrygent oktagonu

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply