UFC

„Może zostać najlepszym w historii” – Khabib Nurmagomedov pod wielkim wrażeniem występu Maxa Hollowaya

Khabib Nurmagomedov ocenił sobotni występ Maxa Hollowaya, który rozbił na pełnym dystansie Calvina Kattara.

W walce wieczoru zeszłotygodniowej gali UFC w Abu Zabi Max Holloway zaprezentował spektakularną formę, deklasując na pełnym dystansie Calvina Kattara.

Hawajczyk okrutnie porozbijał rywala na pełnym dystansie, bijąc kilka rekordów UFC – chociażby celnych uderzeń. Trudno zatem dziwić się, że cały świat MMA był pod wielkim wrażeniem jego występu – może poza Conorem McGregorem.

Głosu w temacie występu Błogosławionego nie zabierał dotychczas jego niedoszły rywal z 2018 roku, urzędując nadal mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov. Wszystko to zmieniło się jednak wraz z najnowszym wywiadem, jakiego udzielił Full Reptile
– Uważam, że Max już teraz jest jednym z najlepszych zawodników w historii MMA – powiedział Khabib. – Jeden z najlepszych. Być może to najlepszy zawodnik na pełnym dystansie.

– Moim zdaniem to był jego najlepszy występ. A gdy popatrzymy na Maxa, nie jest jeszcze stary, a ma już bardzo dużo walk w UFC. Ma 28-29 lat? Moim zdaniem szczyt jego formy dopiero nadchodzi. Myślę, że jeszcze nie jest u szczytu formy. Może stanie się to w tym roku, może w przyszłym.

– Uważam, że nie był jeszcze w szczytowej formie, gdy był mistrzem. Jeśli będzie skupiony i będzie robił, co powinien, to wszystko przed nim.– Naprawdę lubię Maxa. Mieliśmy walczyć w 2018 roku. Pamiętam to. Myślę, że jego czas dopiero nadejdzie. Może pod koniec tego roku, może w przyszłym, ale to był jego najlepszy występ. Wierzę jednak, że ma jeszcze potencjał, aby być jeszcze lepszym zawodnikiem niż kilka dni temu.

Na tym jednak nie koniec, bo Dagestański Orzeł przyznał też, że bardzo spodobało mu się oktagonowe gadulstwo Hawajczyka, bliskie zresztą jego sercu. Holloway chętnie wdawał się w dyskusję z Kattarem czy też komentatorami, szczególnie w ostatnich rundach.

– Uwielbiam to! – powiedział z szerokim uśmiechem Khabib. – Gdy walczysz i jednocześnie rozmawiasz z rywalem, narożnikiem czy Daną. To niesamowite dla fanów.

– Czy jest najlepszym bokserem, nie jestem pewien, ale na pewno jest jednym z najlepszych. Ma też bardzo dobrą kondycję i bardzo mocną szczękę. A teraz z każdą walką nabiera jeszcze doświadczenia. Jego czas dopiero nadejdzie. To jeszcze nie ten czas moim zdaniem. To był jego najlepszy występ, ale w przyszłych latach może jeszcze pokazać więcej i być może zostać najlepszym zawodnikiem w dziejach.
Cały wywiad poniżej:

Wszystkie walki UFC i KSW można obstawiać na FORTUNA Online – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button