UFC

Khabib Nurmagomedov: „Jeśli spróbuję obalić Conora, a on to dobrze wybroni…”

Khabib Nurmagomedov zabrał głos na temat sytuacji w kategorii lekkiej i potencjalnej walki z Conorem McGregorem.

Wraz z zakończeniem problemów prawnych Conora McGregora droga do jego walki z Khabibem Nurmagomedovem stanęła otworem – choć wcześniej Irlandczyk będzie oczywiście musiał dojść do porozumienia z UFC w kwestiach kontraktowych. Narracja jego menadżera Audiego Attara wskazuje jednak na to, że porozumienie jest bliskie.
Dagestański Orzeł nie ma jednak wątpliwości, że Irlandczyk na pojedynek o złoto nie zasłużył, o czym opowiedział podczas sesji Q&A przed ceremonią ważenia UFC on FOX 30 w Calgary.

Jeśli popatrzeć na ostatnie cztery walki Conora, to ma 2-2, a w ostatnich dwóch latach nie walczył.

– powiedział Khabib.

Nie zasłużył na walkę o pas. Wiadomo, to kasowa walka i UFC to uwielbia. A kto zasługuje?

Kevin Lee klepał 10 miesięcy temu. Nie zasługuje na walkę o pas. Tony Ferguson? Gdy złapałem kontuzję ostatnim razem, UFC powiedziało mi: „Hej, musisz zapracować na następnego titleshota”. Dali mi twardego rywala, wygrałem, wróciłem, walczyłem o tytuł i go zdobyłem. Tony Ferguson ma kontuzję? Zapraszam, wracaj i stocz jedną walkę. Zasady są dla wszystkich, nie tylko dla mnie. Jeśli chodzi o Eddiego Alvareza, to… Zwycięzca jego walki z Dustinem Poirierem zasługuje na walkę o pas. Ale wiemy, że to UFC podejmuje decyzje. Jeśli daliby mi zwycięzcę Alvarez – Poirier albo kogokolwiek innego, nie ma to dla mnie różnicy.

Słowa te powinny ucieszyć wspomnianych Dustina Poiriera i Eddiego Alvareza, którzy staną dziś do rewanżu w walce wieczoru gali UFC on FOX 30. Obaj zresztą nie mają wątpliwości, że dzisiejsza wiktoria zaprowadzi ich do walki o złoto.

Komu daje na to więcej szans Nurmagomedov?

Wydaje mi się, że Poirier wygra tę walkę.

– powiedział.

W kilku ostatnich walkach Poirier wyglądał bardzo dobrze. Alvarez nie jest łatwy do pokonania. Myślę, że to będzie bliska walka, ale moim zdaniem Poirier to wygra.

Jeśli natomiast chodzi o potencjalną potyczkę z Conorem McGregorem – na walkę z którym jest gotowy w dowolnym terminie – Khabib Nurmagomedov ma już konkretny plan działań w oktagonie – zamierza zaciągnąć Irlandczyka na przysłowiową głęboką wodę.

Zmuszę go do walki. Zmuszę go do walki, zmęczę i zmuszę do poddania. Taki jest mój plan.

– zapowiedział.

Nie chcę skończyć go szybko. Chcę, żeby zapłacił za wszystkie rzeczy. Nawet zresztą nie wierzę, że będziemy w ogóle walczyć. Nie uwierzę w to. Czekam na podpis. Gdy zamkną się drzwi klatki, wtedy dopiero uwierzę. Ale wcześniej? Nie ma opcji.

Nie jest żadnym sekretem, jak Dagestańczyk zamierza rozwiązać pojedynek z Irlandczykiem – spróbuje go przewrócić i sponiewierać z góry. Rzecz jednak w tym, że w ocenie wielu jego ostatnia potyczka – zwycięstwo jednogłośną decyzją sędziowską z Alem Iaquintą stanowi mocną przesłankę wskazującą na to, że Conor McGregor może ustrzelić mistrza.

Co zatem zrobi Khabib, jeśli nie zdoła przewrócić Conora?

To nie jest możliwe, bracie.

– odparł Dagestańczyk.

Naprawdę, uważam, że to niemożliwe. Tak uważam. Jeśli spróbuję obalić go raz – a on to bardzo dobrze obroni, spróbuję jeszcze sto razy. I co zrobi? Nie ma kondycji, nie ma zapasów, nie ma graplingu, a gdy jest zmęczony, traci serce. Co się więc stanie?

Ma tylko bardzo mocną lewą rękę. I przyznaję to. Bardzo dobra lewa ręka. Ale co zrobi? Spróbuję pójść z bocznego kąta i obalić go sto razy. To będzie odmienna walka.

Ludziom wydaje się, że, o, jeśli Khabib będzie walczył jak z Iaquintą, Conor może go pokonać, ale musicie obejrzeć moje wszystkie dziesięć walk. Wszystkie są inne. Z Barbozą, dos Anjosem, Michaelem Johnsonem. Każda walka jest inna. Zobaczymy. Zobaczymy.

*****

Typowanie gali UFC on FOX 30
Godziny transmisji, ciekawostki, statystyki UFC on FOX 30

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button