Karl Amoussou reaguje na zakaz MMA we Francji – zmienia barwy


Mający za sobą karierę w Bellatorze Karl Amoussou zdecydował się walczyć pod flagą Niemiec w proteście przeciwko wprowadzeniu zakazu MMA we Francji.

Jeden z najlepszych francuskich zawodników Karl Amoussou (23-7) w odpowiedzi na decyzję francuskich władz o wprowadzeniu zakazu MMA nad Sekwaną wydał obszerne oświadczenie, w którym poinformował, że od tej chwili będzie reprezentował barwy Niemiec.

Po długiej nocy refleksji po ogłoszeniu przez rząd zakazu MMA we Francji, ja również podjąłem decyzję. Jestem patriotą, zawsze dumnie reprezentowałem swój kraj i zawsze starałem się oddawać mu honor swoimi wynikami, ale także promowaniem takich wartości jak szacunek, godność, odwaga i uczciwość – wartościami, które są wszechobecne w moim sporcie.

– napisał Amoussou.

Walczyłem, walczyliśmy, aby sport, który uprawiamy, który kochamy i który jest naszą pasją, został uznany. Nigdy nie godziłem się i nie zgodzę się, aby być wytarzanym w błocie; nigdy nie akceptowałem bycia obrażanym. Podjęta przez rząd decyzja jest znieważeniem całej społeczności MMA.

(…)

Wiedziałem, że ta misja jest bezcelowa i była skazana na porażkę. Jednak pomimo tych barier Francja jest reprezentowana na najwyższym poziomie MMA przez zawodników, którzy są w Top 100 lub Top 50 najbardziej prestiżowych organizacji w Europie i na świecie – a wszystko to bez wsparcia ze strony kraju.

MMA to sport, któy wymaga niesamowitej technicznej wirtuozerii; najlepsi zawodnicy MMA mogę potencjalnie walczyć w zapasach, boksie, muay thai, grapplingu. Podczas gdy francuscy żołnierze powinni być doceniani za swoje występy, są na nich rzucane podejrzenia przez francuski sport. Wystarczająco zostałem obrażony – więc zdecydowałem, aby więcej nie reprezentować Francji w MMA!

Z podwójnym – francuskim i niemieckim – obywatelstwem od teraz będę reprezentował Niemcy. Jeśli stanowisko rządu ulegnie zmianie, mogę przemyśleć swoją decyzję za kilka lat; w międzyczasie będę walczył dla kraju, który szanuje mnie jako zawodnika i sportowca. Nie opuszczam pokładu statku podczas wojny – zrozumcie, że to jest akt protestu. Mój pogląd jest taki, że w życiu musisz być szanowany – a aby być szanowanymi, musimy odmówić poddania się.

Nie poddam się, więc czas, abym wyciągnął swój łuk!

Amoussou, którego ojciec jest Senegalczykiem, przez wiele lat działał jako agent specjalny we Francji, zwalczając handel narkotykami. Jego brat Bertrand, były judoka i zawodnik MMA, zasiada na czele Francuskiej Federacji MMA i zdążył zapowiedzieć już wkroczenie na drogę prawną w sprawie wprowadzenia zakazu MMA we Francji.

30-letni zawodnik znajduje się obecnie na fali sześciu kolejnych zwycięstw przed czasem i coraz głośniej mówi się o jego angażu w UFC.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *