UFC

Alexander Emelianenko pozostanie w więzieniu

Alexander Emelianenko pozostanie w zakładzie karnym do czasu, aż sąd rozpatrzy apelację złożoną przez prokuraturę, w której nie zgadza się ona na warunkowe zwolnienie zawodnika.

Już był w ogródku, już witał się z gąską, a tymczasem… Alexander Emelianenko pozostanie w areszcie tymczasowym kolonii karnej. Zawodnik miał opuścić go wczoraj w wyniku zwolnienia warunkowego za dobre zachowanie i po wpłaceniu kaucji, ale sprawy przybrały nieoczekiwany obrót.

Otóż, jak poinformował portal Gazeta.ru, prokuratura okręgowa odwołała się od decyzji sądu warunkowo zwalniającej Emelianenkę z więzienia. Co ciekawe, prokuratura złożyła odwołanie od decyzji w ostatnim możliwym dniu z przysługującego jej na to 10-dniowego terminu.

Oznacza to, że decyzja o warunkowym zwolnieniu Rosjanina nie może zostać obecnie wykonana. Legalność i ważność decyzji przeanalizuje teraz sąd w Woroneżu. Albo uwzględni apelację ze strony prokuratury – jej uzasadnienie nie jest znane – i Emelianenko pozostanie w więzieniu, albo odrzuci ją, podtrzymując decyzję o zwolnieniu warunkowym.

Młodszy brat Fedora został skazany w maju 2015 roku na cztery i pół roku więzienia oraz karę 50 tys. rubli za gwałt na pokojówce.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button