UFC

Junior dos Santos vs. Curtis Blaydes walką wieczoru styczniowej gali UFC Raleigh

Curtis Blaydes przetestuje defensywę zapaśniczą Juniora dos Santosa podczas styczniowej gali UFC w Raleigh.

Istotne dla układu sił w kategorii ciężkiej starcie pomiędzy Curtisem Blaydesem (12-2) i Juniorem dos Santosem (21-6) uświetni galę UFC on ESPN+ 24, która odbędzie się 25 stycznia w Raleigh.

Zobacz także: McGregor szydzi z porażki Nurmagomedova, kasuje wpisy

O zestawieniu pojedynku doniósł portal ESPN.com.

Sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu Razor wygrał siedem z dotychczasowych dziewięciu walk pod sztandarem UFC, jedynych dwóch porażek doznając z rąk Francisa Ngannou. Ostatnią Kameruńczyk zafundował mu w listopadzie ubiegłego roku, ale od tego czasu Amerykanin odniósł dwa zwycięstwa – w marcu zdominował zapaśniczo i wypunktował Justina Willisa, a podczas wrześniowej gali UFC 242 ubił Shamila Abdurakhimova.

Okupującemu 4. pozycję w rankingu Juniorowi dos Santosowi ostatnią w karierze porażkę również zafundował Francis Ngannou. Predator ekspresowo ubił Cygana podczas czerwcowej gali UFC on ESPN 3, przerywający tym samym jego serię trzech zwycięstw – z Blagoiem Ivanovem, Taiem Tuivasą i Derrickiem Lewisem.

Pojedynek zapowiada się ciekawie, bo o ile w płaszczyźnie stójkowej przewaga należeć powinna do dos Santosa, to aby utrzymać tam walkę, Brazylijczyk będzie musiał powstrzymać zapasy Amerykanina. Jego obrona przed obaleniami zawsze należała co prawda do bardzo dobrych, ale też z podobnej klasy zapaśnikiem nie mierzył się od 2013 roku, gdy po raz drugi przegrał z Cainem Velasquezem. Wydaje się natomiast, że 35-letni JDS najlepsze lata swojej kariery ma już za sobą, podczas gdy młodszy od niego Amerykanin wkracza w najlepszy okres.
Przewidywane kursy bukmacherskie:

Curtis Blaydes – 1.60
Junior dos Santos – 2.25

Wstępny typ:

Curtis Blaydes

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Rozpiska UFC Raleigh

Walka wieczoru

265 lbs: Curtis Blaydes (12-2) vs. Junior dos Santos (21-6)

Pozostałe

145 lbs: Nate Landwehr (13-2) vs. Herbert Burns (9-2)

*****

„Polska Siła! Jedziemy!” – Ben Askren, Dominick Reyes, Kevin Lee i inni typują walkę Błachowicz vs. Jacare

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button