UFC

„Polska Siła! Jedziemy!” – Ben Askren, Dominick Reyes, Kevin Lee i inni typują walkę Błachowicz vs. Jacare

Ben Askren, Domninick Reyes, Kevin Lee i inni podjęli się wytypowania sobotniej walki Jana Błachowicza z Ronaldo Jacare Souzą.

W sobotę w Sao Paulo Jan Błachowicz stanie do drugiej w karierze walki wieczoru w oktagonie amerykańskiego giganta – podczas gali UFC on ESPN+ 22 polski półciężki skrzyżuje rękawice z przenoszącym się do 205 funtów Ronaldo Jacare Souzą.

Zobacz także: McGregor szydzi z porażki Nurmagomedova, kasuje wpisy

Dla będącego wyraźnym bukmacherskim faworytem cieszynianina pojedynek ten będzie miał kapitalne znaczenie, bo tylko zwycięstwo pozwoli utrzymać mu się w rozgrywce o najwyższe cele w kategorii półciężkiej.

Czy natomiast wygra? O to na kanałach TheScore MMA oraz BloodyElbow zapytano wybranych zawodników UFC.

Ben Askren

Oglądałem kilka razy Błachowicza. Jeśli chodzi o Jacare, to jestem oczywiście fanem z powodu jego kariery w jiu-jitsu. Wyobrażam sobie, że… Błachowicz był trudny do obalenia, ale wydaje mi się, że Jacare znajdzie sposób, żeby znaleźć się na górze i tam wygrać walkę. Chociaż Błachowicz uderza naprawdę mocno, więc jeśli będzie w stanie powstrzymać kilka obaleń i trafić mocnymi uderzeniami, ma szanse na wygraną.

Kevin Lee

Stawiam na Jacare. Może mu zniszczyć trochę komórek, więc stawiam na Jacare.

Stephen Thompson

Widzę Jacare przegrywającego ten pojedynek. Jacare przenosi się do 205 funtów. Większy rywal, lepszy uderzacz. Uważam, że (Jan) będzie wystarczająco silny, aby trzymać Jacare na dystans… Uważam, że go znokautuje.

Eryk Anders

Podoba mi się ten ruch. Jacare pokazywał już, że jest trudny do znokautowania. Ma twardą czaszkę, więc… Stawiam na Jacare. Uważam, że ma więcej dróg do zwycięstwa.
Dominick Reyes

Moc półciężkich… Stawiam na Jana.

James Vick

Tak samo jak potoczyła się walka z Rockholdem. Jacare też nie będzie tutaj większym gościem, a to kolejny gość, który był duży jak na swoją kategorię wagową. Czy (Błachowicz) będzie w stanie zatrzymać obalenia? Myślę, że tak. Po prostu ostatnio wygląda dobrze i myślę, że wygra.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Edmen Shahbazyan

To dobra walka. Uważam, że Jan dobrze sobie ostatnio radzi, więc uważam, że Jan może to wygrać. Jacare jest już trochę starszy. To późny etap jego kariery, ale zależy, jak będzie się czuł w 205 funtach. Jeśli będzie się dobrze czuł, to na pewno może wygrać, jeśli go przewróci i podda, ale Jan wyglądał dobrze w ostatniej walce i Jan walczy w 205 funtach od dawna, przez całą karierę. Uważam, że to czyni z niego faworyta.

Gilbert Burns

Uwielbiam Jacare. Jestem fanem Jacare od czasów jiu-jitsu, ale… Nie podoba mi się, gdy ktoś zmienia dywizję i wchodzi do 5-rundowej walki. Myślę, że polski gość Jan Błachowicz to wygra. Jest bardzo silny, bardzo dobry. Myślę, że wybroni się przed obaleniami, utrzyma stójkę, a uderza bardzo mocno. Uważam, że polski gość to wygra.

Alex Hernandez

Jest teraz w gazie. Ma też przewagę, jeśli chodzi o wiek. Wydaje mi się, że będzie też miał przewagę gabarytów. Jest całkiem niezły w stójce, więc muszę postawić na białego gościa. Jak on się nazywał? Błachowicz. Tak…

Max Griffin

Polska Siła, stary… Zrobiłem test na 23AndMe i jestem w 15% Polakiem. Nie wiedziałem o tym. Mówię mamie, a ona na to, że „nie”, ale odpowiadam jej, że z punktu widzenia nauki „tak”, więc… Polska Siła! Jedziemy!

https://www.youtube.com/watch?v=Ocsww09UW0s

*****

Khabib, Abdulmanap i Abubakar Nurmagomedovowie zabierają głos po UFC w Moskwie

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button