UFC

Jose Aldo vs. Frankie Edgar II na UFC 200

Rewanżowe starcie pomiędzy Jose Aldo i Frankiem Edgarem, w którym na szali pojawi się tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej, odbędzie się na gali UFC 200

Rewanżowy pojedynek pomiędzy Jose Aldo (25-2) i Frankiem Edgarem (20-4-1) odbędzie się 9 lipca na gali UFC 200 w Las Vegas. Na szali zostanie położony tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej. Informację podał były pracownik UFC Tonight Ariel Helwani, który w ten sposób ubiegł swoich byłych kolegów ze studia o kilka ledwie minut.

Aldo i Edgar zawodnicy od dawna domagali się walki o pas mistrzowski z Conorem McGregorem. Jednak z uwagi na zestawienie rewanżowego starcia Irlandczyka z Natem Diazem na tej samej gali, organizacja zdecydowała się ponownie zestawić Brazylijczyka z Amerykaninem, na szali kładąc tymczasowy pas mistrzowski.

Obaj spotkali się po raz pierwszy na gali UFC 156 w lutym 2013 roku. Brazylijczyk wypunktował wówczas Amerykanina, broniąc pas mistrzowski. Szczegółową analizę tamtego starcia znajdziecie tutaj (pierwsze trzy rundy) oraz tutaj.

Wydaje się, że od czasu tamtego pojedynku to Amerykanin prezentował się odrobinę lepiej, zwyciężając pięć kolejnych starć. Szczególnie mogła podoba się jego dyspozycja w starciach z Chadem Mendesem, którego efektownie znokautował, oraz Cubem Swansonem i BJ-em Pennem – obu sterroryzował zapaśniczo i parterowo, pierwszego dusząc, drugiego ubijając ciosami.

Brazylijczyk z kolei po pokonaniu Edgara jeszcze trzykrotnie bronił pasa mistrzowskiego, w pokonanym polu zostawiając Chan Sung Junga, Ricardo Lamasa i ponownie Chada Mendesa. Jednak w swoim ostatnim starciu został brutalnie znokautowany w ledwie 13 sekund przez Conora McGregora, ponosząc pierwszą porażkę od dziesięciu lat.

Wydaje się, że od strony technicznej obaj zawodnicy prezentują podobny poziom. Edgar nadal miał będzie problemy z obalaniem Aldo, co wyłączy bardzo istotną część jego oktagonowej gry. Wyrachowany Brazylijczyk nadal stanowił będzie ogromne zagrożenie dla Amerykanina, ale nietrudno domyślić się, że Edgar – pomny doświadczeń z pierwszej walki – tym razem spróbuje podkręcić tempo pojedynku, korzystające ze swojej doskonałej kondycji, aby szybciej pozbawić byłego mistrza sił witalnych. Nie wiadomo też, jak na Aldo odbił się ciężki nokaut, jaki zafundował mu McGregor – czy aby nie stanie się przez to jeszcze bardziej uważny? Z drugiej natomiast strony Edgar ostatnio borykał się z kontuzją pachwiny, która wyeliminowała go z treningów na kilka tygodni.

Organizacja ogłosiła również starcie w kategorii lekkiej pomiędzy walczącymi o utrzymanie się Jimem Millerem (25-8), który przegrał cztery z ostatnich pięciu walk, oraz Takanorim Gomim (35-11), który wychodził z oktagonu na tarczy w trzech z ostatnich czterech potyczek.

Aktualna rozpiska UFC 200:

Walka wieczoru

170 lbs: Nate Diaz (19-10) vs. Conor McGregor (19-3)

Pozostałe

145 lbs: Jose Aldo (25-2) vs. Frankie Edgar (20-4-1) – o tymczasowy pas kategorii piórkowej
265 lbs: Cain Velasquez (13-2) vs. Travis Browne (18-3-1)
185 lbs: Gegard Mousasi (38-6-2) vs. Derek Brunson (15-3)niepotwierdzone
155 lbs: Diego Sanchez (26-8) vs. Joe Lauzon (25-11)
170 lbs: Johny Hendricks (17-4) vs. Kelvin Gastelum (11-2)
155 lbs: Jim Miller (25-8) vs. Takanori Gomi (35-11)

Powiązane artykuły

Back to top button