UFC

Cain Velasquez vs. Travis Browne szykowane na UFC 200

Starcie w kategorii ciężkiej pomiędzy Cainem Velasquezem a Travisem Brownem jest planowane na galę UFC 200.

Pojedynek w królewskiej kategorii wagowej pomiędzy byłym mistrzem Cainem Velasquezem (13-2) a Travisem Brownem (18-3-1) jest szykowany na jubileuszową galę UFC 200, która odbędzie się 9 lipca w Las Vegas. Informację podano w programie UFC Tonight, powołując się na źródła bliskie zawodnikom.

Reprezentant American Kickboxing Academy powracając po niespełna dwóch latach nieobecności w czerwcu 2015 roku, na gali UFC 188 stracił pas mistrzowski, przegrywając z Fabricio Werdumem. Wcześniej znajdował się na fali czterech zwycięstw, na przemian ubijając Juniora dos Santosa i Antonio Silvę. W lutym tego roku miał ponownie skrzyżować rękawice z Werdumem, ale kontuzja pleców pokrzyżowała mu szyki.

Browne z kolei od 2014 roku przeplata zwycięstwa z porażkami. Wtedy właśnie jego serię trzech wygranych przerwał Werdum, ale Hawajczyk odbudował się, pokonując Brenana Schauba. Później jednak padł pod ciosami Andreia Arlovskiego, by ostatnio, w styczniu tego roku, na gali UFC Fight Night 81 w nieco kontrowersyjnych okolicznościach (wkładania palców w oczy) pokonać Matta Mitrione.

Zwycięstwo da jednemu z nich mocne argumenty w ubieganiu się o walkę mistrzowską.

Jeśli przyjmiemy, że obaj zawodnicy będą w swojej najlepszej formie lub zbliżonej do najlepszej, trudno nie faworyzować tutaj Caina Velasqueza. Jeśli kontuzje i nisko częstotliwość występów nie naruszą zanadto jego kondycji, powinien być w stanie w drugiej części walki przejąć stery pojedynku w swoje ręce, męcząc słabszego kondycyjnie Hawajczyka w klinczu lub parterze. Dyspozycja byłego mistrza będzie jednak sporą zagadką.

Powiązane artykuły

Back to top button