UFC

Johny Hendricks vs. Kelvin Gastelum planowane na UFC 200

Johny Hendricks i Kelvin Gastelum skrzyżują najprawdopodobniej rękawice w lipcu na gali UFC 200.

Pojedynek w kategorii półśredniej pomiędzy Johnym Hendricksem (17-4) i Kelvinem Gastelumem (11-2) jest szykowany na galę UFC 200, która odbędzie się 9 lipca w Las Vegas. Informację podał portal MMAFighting.com.

Obaj zawodnicy wracają po porażkach. Były mistrz, Bigg Rigg w lutym tego roku został zdemolowany na gali UFC Fight Night 82 przez Stephena Thompsona i jego marzenia o ponownej walce o pas mistrzowski – po tym, jak wcześniej wypunktował Matta Browna – legły w gruzach.

Z kolei Gastelum, zwycięzca 17. sezonu TUF w swojej ostatniej potyczce, w listopadzie zeszłego roku na gali UFC Fight Night 78, zmuszony był uznać wyższość Neila Magny’ego, który wypunktował go po niejednogłośnej decyzji sędziowskiej.

Zwycięzca pojedynku utoruje sobie drogę do walk z czołówką, przegrany na dłuższy czas będzie musiał zapomnieć o jakichkolwiek rozmowach o pasie mistrzowskim.

Hendricks uderza mocniej, ale w stójce mimo wszystko niewielką przewagę może mieć mobilniejszy Gastelum. Jednak w obszarze zapaśniczym to mimo wszystko były mistrz powinien rozdawać karty – w pięciorundowym pojedynku mógłby mieć z tym problem z uwagi na świetną kondycję rywala, ale starcie odbędzie się na dystansie trzech, co dobrze mu wróży. Jeśli jednak młodszy o osiem lat Gastelum zdoła bronić obaleń, wywierając ciągłą presję, kto wie, czy nie doprowadzi do szybszego opróżnienia zbiornika z paliwem Hendricksa. Nie wiadomo też, jak mentalnie na tym ostatnim odbije się pierwsza w karierze porażka przez nokaut.

Aktualna rozpiska UFC 200:

Walka wieczoru

170 lbs: Nate Diaz (19-10) vs. Conor McGregor (19-3)niepotwierdzone

Pozostałe

265 lbs: Cain Velasquez (13-2) vs. Travis Browne (18-3-1)niepotwierdzone
185 lbs: Gegard Mousasi (38-6-2) vs. Derek Brunson (15-3)niepotwierdzone
155 lbs: Diego Sanchez (26-8) vs. Joe Lauzon (25-11) – niepotwierdzone
170 lbs: Johny Hendricks (17-4) vs. Kelvin Gastelum (11-2)

Powiązane artykuły

Back to top button