UFC

Jiri Prochazka chce rewanżu z Gloverem Teixeirą? Jest pierwszy komentarz Dany White’a! Jan Błachowicz nadal w grze?

Głównodowodzący UFC Dana White zabrał głos na temat wypowiedzi Jiriego Prochazki, który chce rewanżu z Gloverem Teixeirą.




Zapytany kilka tygodni temu o zestawienie natychmiastowego rewanżu na szczycie wagi półciężkiej pomiędzy Jirim Prochazką i zdetronizowanym przezeń po morderczym widowisku Gloverem Teixeirą, sternik UFC Dana White odniósł się do tematu z pewną rezerwą.

– Nie wiem – stwierdził wówczas w odpowiedzi na sugestię, że rewanż to absolutna konieczność. – Zobaczymy. Ale tak, ta walka ma sens. Była świetna. Świetna walka.




– To było niesamowite starcie. Oglądałem je dosłownie w furgonetce i odchodziłem od zmysłów. To było niewiarygodne i jak najbardziej ma sens zestawienie tej walki, ale zobaczymy, co się wydarzy.

W międzyczasie, a konkretnie w miniony poniedziałek, czeski mistrz poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że w pierwszej obronie tronu pragnie ponownie skrzyżować rękawice właśnie z Gloverem Teixeirą – a nie z Janem Błachowiczem, którego wcześniej wskazywał jak pretendenta.

Bawiący ostatnio na wakacjach Dana White nie zabierał później głosu na temat sytuacji w rozgrywce mistrzowskiej w 205 funtach, ale… Podczas konferencji prasowej po zakończeniu sobotniej gali UFC Fight Night w Long Island jeden z brazylijskich dziennikarzy zapytał go właśnie o potencjalne drugie starcie Prochazki z Teixeirą…



– Tak, też widziałem, że chce rewanżu – powiedział White, jakby bez wielkiego entuzjazmu, o wspomnianym nagraniu Czecha. – Nie rozmawialiśmy jednak o tym jeszcze, ale… Szanuję, że chce się bić z nim ponownie. Wspaniale.

Tymczasem Jan Błachowicz nie składa broni w walce o oktagonowe usługi czeskiego mistrza, któremu zarzucił, że łamie kodeks samuraja – wcześniej bowiem przekonywał, że to właśnie Polak stanowi dla niego największe wyzwanie.




Cieszyński Książę bierze też jednak pod uwagę scenariusz B – na wypadek gdyby jednak do walki z Jirim Prochazką nie doszło. Chętnie wówczas przywitałby w 205 funtach dominanta wagi półśredniej Kamaru Usmana lub też zszedł do kategorii średniej, aby tam stoczyć rewanż z mistrzem Israelem Adesanyą.

Cały wywiad z Daną Whitem poniżej. Przywołane wypowiedzi od 11:45.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button