Biznes MMA UFCKSWPolskie MMA

Jest komentarz KSW w sprawie rekordowych spadków giełdowych Viaplay: „Taki duży potwór po prostu tak szybko by się z rynku nie zawinął”

Współwłaściciel KSW Martin Lewandowski zabrał głos na temat ostatnich problemów giełdowych Viaplay, partnera medialnego polskiej organizacji.

W miniony poniedziałek gruchnęła informacja, iż akcje klasy B spółki Viaplay na giełdzie w Sztokholmie spadły aż o 60% do rekordowo niskiego poziomu – poniżej 100 szwedzkich koron za akcję. W tygodniu cena ta jeszcze spadła, stabilizując się w okolicach 65 koron za akcję.

Wszystko to w wyniku aktualizacji prognoz finansowych szwedzkiego giganta oraz roszad na najwyższym szczeblu zarządczym. Spółka zapowiedziała cięcia, przyznają, że tempo rozwoju jest niższe od zakładanego.

Współwłaściciel KSW Martin Lewandowski zapewnił jednak w rozmowie z Arturem Przybyszem z portalu Fansportu.pl, iż kontrakt polskiego giganta z Viaplay nie jest w najmniejszym stopniu zagrożony.

– Nie ma się czego obawiać na tą chwilę – powiedział polski promotor. – Wiadomo, że jeżeli jesteś spółką giełdową, to jakiekolwiek ruchy wewnątrz organizacji powodują, że inwestorzy mogą w przeróżny sposób zareagować. Ta sytuacja dotyczyła właśnie tych ruchów giełdowych i odejścia jednej z czołowych osób.

– Powiem wam tyle, że właściwie dla nas i w ogóle dla ludzi sportu facet, który zarządzał tym, odszedł już jakiś czas temu po prostu i to nic nie wpłynęło. Tylko nie zwrócili na to uwagi fani, Reuters, bo po prostu nie było takiego mocnego tąpnięcia.

– Jak też rozmawiałem wewnętrznie, to też różne spekulacje, może ktoś po prostu chciał dobrze na tym spadku zarobić. Ciężko mi się odnieść.

– Mogę tylko zagwarantować państwu, że po pierwsze – nasz kontrakt z Viaplay, w ogóle sytuacja Viaplay w Polsce jest bardzo stabilna, a my szczególnie jako KSW jesteśmy takim koniem pociągowym. Widziałeś wyniki…

Lewandowski podkreślił, że rekordowa w historii nadwiślańskiej działalności Viaplay oglądalność gali KSW Colosseum II stanowi dowód na to, że na polskim rynku wszystko jest w jak najlepszym porządku.

– Poza tym jak popatrzysz w ogóle na skalę całego przedsięwzięcia – mówię o Viaplay – to masz jedenaście rynków – powiedział szef KSW. – Taki duży potwór by po prostu tak szybko się z rynku nie zawinął. Problemy, które są jakieś – każda organizacja wcześniej czy później z jakimiś problemami ma do czynienia.

– Nie panikowałbym więc w ogóle. Dostaliśmy zapewnienia, że wszystko jest ok. To jest kwestia po prostu jakichś tam ruchów na tych rynkach międzynarodowych, które kompletnie Polski nie dotyczą.

W ramach współpracy z Viaplay KSW organizuje dwanaście gal rocznie.

Cała rozmowa poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button