UFC

„Jeśli Khabib to zrobi, wygra na sto procent” – szef boksu w Rosji o rozmowach z Khabibem na temat walki z Floydem

Może się wydawać, że aby dawać Khabibowi Nurmagomedovowi iluzoryczne choćby szanse w walce z Floydem Mayweatherem Jr., trzeba pierwej postradać zmysły – ale Umar Kremlev robi, co może, aby tej tezie zaprzeczyć.

Nie milkną echa spotkania mistrza wagi lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova z szefującym Rosyjskiej Federacji Bokserskiej Umarem Kremlevem, do którego doszło przed kilkoma dniami.

Tematem przewodnim spotkania było oczywiście potencjalne starcie bokserskie Dagestańczyka z legendarnym – i na tę chwilę emerytowanym – bokserem Floydem Mayweatherem Juniorem. We wpisie w mediach społecznościowych Dagestański Orzeł zapowiedział, że chciałby, aby do starcia doszło na moskiewskich Łużnikach – i tak temat widzi też Umar Kremlev.
Nie ma wątpliwości, że to byłby rekord PPV.

– stwierdził Rosjanin w rozmowie z RT.com.

Nie tylko rekord PPV, ale rekord wpływów i rekord popularności. Gdy walczy Khabib, ogląda cały świat. Świat nie śpi – wszyscy oglądają tę walkę.

Jeśli dojdzie do niej w Moskwie, wszyscy dostosują się do różnicy czasowej. To nie ma znaczenia – ważne, że Khabib się zgadza. Jest chętny. Myślę, że znajdziemy porozumienie z amerykańskimi nadawcami. Dlaczego? Bo cały świat czeka na tę walkę.

Kremlev zapowiedział, że jeśli rozmowy będą przebiegały pomyślnie, Rosyjska Federacja Bokserska podejmie się wszystkich negocjacji z zainteresowanymi stronami – Mayweatherem Jr., UFC, nadawcami. Sekretarz ocenia, że potrzeba jeszcze około 2-3 tygodni, aby sytuacja się wyjaśniła.

Kremlev zdradził też, jakich rad udzielił Nurmagomedovowi.

Powiedziałem mu od razu: Khabibie, nie próbuj go wyboksować, po prostu wdaj się z nim w ostrą bójkę.

– powiedział.

Mayweather będzie biegał po ringu, będzie próbował złapać rytm, ale jeśli Khabib skróci dystans, zamknie go w narożniku i wda się z nim w bójkę, wygra na sto procent.

Mayweather będzie próbował go wyboksować, biegać po ringu, cofać się. Taki ma styl. Ale gdy go zamykasz, gdy musi się cofać, traci rytm, co widać w jego walkach. Nie walczył ostatnio z poważnymi rywalami, a po odpowiednich przygotowaniach Khabib będzie poważnym rywalem.

Rosjanin szacuje, że Dagestański Orzeł potrzebuje około pół roku na treningi pod starcie z Amerykaninem – i nie ma wątpliwości, kto tu jest stroną dominującą.

Rzecz w tym, że Khabib nie potrzebuje Mayweathera.

– stwierdził Kremlev.

To Mayweather potrzebuje Khabiba do tej walki. Khabib jest teraz na świecie o wiele popularniejszy. Kto więc dyktuje warunki? Khabib. Do walki może więc dojść w Moskwie na Łużnikach.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Back to top button