„Chcemy, żeby do walki doszło na legendarnych Łużnikach” – Khabib spotkał się z szefem Rosyjskiej Federacji Bokserskiej

Opromieniony triumfem nad Conorem McGregorem Khabib Nurmagomedov dolał oliwy do ognia medialnych spekulacji na temat bokserskiej potyczki z Floydem Mayweatherem Jr.

Kilka dni temu Umar Kremlev, sekretarz generalny Rosyjskiej Federacji Bokserskiej w rozmowie z RIA Novosti postawił sprawę jasno – zapowiedział mianowicie, że jeśli do pojedynku Khabiba Nurmagomedova z Floydem Mayweatherem Jr. miałoby dojść na zasadach bokserskich, wówczas Federacja z wielką przyjemnością podjęłaby się jego organizacji.

Rosjanin zaproponował mocno zmodernizowany i odnowiony przed tegorocznym Mundialem moskiewski stadion Łużniki jako idealną arena na okoliczność dagestańsko-amerykańskiego boju.

Dziś natomiast z Kremlevem – który w przeszłości nie ukrywał, że zdecydowanie nie ma o MMA najlepszego zdania – spotkał się… Dagestański Orzeł.

View this post on Instagram

Сегодня состоялась встреча с генеральным секретарём Федерации бокса России @umar_kremlev Обсудили бой с Мэйвезером. Хотим, чтобы бой прошёл в Москве на легендарной арене Лужники.Уверены,что соберём 100 тыс зрителей,а также установим мировой рекорд по продаже платных трансляций. А,самое важное,в углу будет мой Отец, в Москву виза ведь не нужна. А так вопрос к моим болельщикам: вы в меня верите? Или тоже считаете, что он меня вырубит по боксу?😁 #толькоВперёд #победатолькоотВсевышнего

A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on

Spotkałem się dzisiaj z sekretarzem generalnym Rosyjskiej Federacji Bokserskiej, Umarem Kremlevem. Rozmawialiśmy o walce z Mayweatherem. Chcemy, żeby do pojedynku doszło na legendarnym stadionie Łużniki w Moskwie. Są pewni, że walkę obejrzy ponad 100 tysięcy fanów na stadionie oraz że zostaną pobite rekordy sprzedaży transmisji.

Co najważniejsze, w moim narożniku będzie mógł stanąć mój ojciec; do Moskwy wizy nie potrzebuje.

Pytanie więc do moich fanów: wierzycie we mnie? Czy również uważacie, że wybije mi z głowy boks? ?
We wpisie Nurmagomedova można dostrzec co prawda element humorystyczny, ale wygląda na to, że naprawdę zaczyna chodzić mu po głowie konfrontacja z Mayweatherem Jr., o czym świadczyć może spotkanie z Kremlevem.

Istnieje oczywiście szereg przeszkód, które należałoby rozwiązać, zanim Dagestańczyk i Amerykanin stanęliby naprzeciwko siebie w ringu. Jeśli spuścić kurtynę wstydliwego milczenia na para-sportowy aspekt takiego zestawienia, to trzeba jeszcze przekonać Floyda, aby po raz pierwszy w karierze stoczył walkę poza Stanami Zjednoczonymi.

Problematyczna może okazać się również różnica czasu pomiędzy Moskwą i głównymi odbiorcami PPV ze Stanów Zjednoczonych.

Do walki może dojść oczywiście tylko i wyłącznie przy błogosławieństwie ze strony Dany White’a i UFC. O ile amerykański promotor kilka dni temu wypowiedział się w temacie z dużym dystansem, to jeśli jednak dostrzeże w całym przedsięwzięciu odpowiednie pieniądze, nie zawaha się.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply