Polskie MMAUFC

„Jędrzejczyk ma szansę wygrać” – Karolina Kowalkiewicz ocenia starcie Jędrzejczyk vs. Shevchenko

Karolina Kowalkiewicz zabrała głos na temat dzisiejszej walki o pas mistrzowski wagi muszej pomiędzy Joanną Jędrzejczyk i Valentiną Shevchenko.

Joanna Jędrzejczyk nie jest faworytką dzisiejszego starcia z Valentiną Shevchenko w co-main evencie gali UFC 231 w Toronto. Ba, jest jednym z największych bukmacherskich underdogów gali!

Nie wszyscy jednak skreślają polską reprezentantkę. W ocenie wielu olsztynianka jak najbardziej jest w stanie zaskoczyć i zdobyć drugi pas mistrzowski, tym razem kategorii muszej.
Szans polskiej zawodniczce nie odbiera jej rywalka znad Wisły, Karolina Kowalkiewicz.

Wydaje mi się, że starcie rozpocznie się od mocnej wymiany w stójce.

– powiedziała Karolina w rozmowie z PolsatSport.pl.

Obie dziewczyny wywodzą się ze stójki, toczyły boje w muay-thai. Sam przebieg walki jest trudny do przewidzenia, jest to sport trudny do typowania. Sądzę jednak, że jeśli Valentina nie wygra przez nokaut w drugiej lub trzeciej rundzie, to Jędrzejczyk ma szansę wygrać na punkty ten pojedynek.

Łodzianka nie ukrywała przed starciami Joanny Jędrzejczyk z Rose Namajunas, że kibicuje Amerykance, z którą łączą ją więzy przyjaźni. Jak natomiast zapatruje się na starcie olsztynianki z Shevchenko?

Nie jest żadną tajemnicą, że nie darzymy się sympatią z Asią, ale jest Polką.

– powiedziała Kowalkiewicz.

Ja zawsze kibicuję Polakom. Z drugiej strony znam Valentinę, lubimy się. Jest ciepłą, serdeczną osobą. Trzymam kciuki za obie zawodniczki, chcę po prostu zobaczyć dobrą walkę.

*****

Komplet informacji o UFC 231 – godziny transmisji, ciekawostki, fakty, statystyki
Typowanie gali UFC 231
Analiza walki Holloway vs. Ortega
Analiza walki Jędrzejczyk vs. Shevchenko

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button