Polskie MMAUFC

Jan Błachowicz vs. Igor Pokrajac w Chorwacji

Jan Błachowicz zmierzy się z Igorem Pokrajacem na gali UFC Fight Night 86 w Zagrzebiu.

Jak poinformował Przegląd Sportowy, czołowy polski półciężki, Jan Błachowicz (18-5) w swoim czwartym występie w oktagonie skrzyżuje rękawice z powracającym do organizacji Igorem Pokrajacem (28-12, 1NC). Do starcia dojdzie na gali UFC Fight Night 86, która odbędzie się 10 kwietnia w Zagrzebiu.

Polak zadebiutował w UFC z przytupem, szybko ubijając solidnego Ilira Latifiego. O kolejnych dwóch występach chciałby jednak jak najszybciej zapomnieć. Najpierw przed krakowską publicznością po bezbarwnej walce uległ Jimiemu Manuwie, a ostatnio, na gali UFC 191 we wrześniu, nie stanowił żadnego wyzwania dla zapaśniczo nastawionego Corey’a Andersona.

Dla Chorwata walka będzie powrotem do UFC po ponad rocznej przerwie i zwolnieniu po serii trzech kolejnych porażek – z Ryanem Jimmo, Rafaelem Cavalcante oraz Marcosem Rogerio de Limą. Trzema zwycięstwami nad słabszymi rywalami poza UFC Pokrajac utorował sobie drogę powrotną do oktagonu.

Pewnikiem jest, że pojedynek będzie walką o życie dla naszego reprezentanta. Trzecia z rzędu porażka oznaczać będzie zwolnienie z organizacji.

Pokrajac to zawodnik preferujący przede wszystkim wymiany w stójce. Dysponuje bardzo ciężkimi pięściami, ale jego odporność na ciosy pozostawia wiele do życzenia. W swoich poczynaniach jest też nieco mechaniczny, mocno odsłaniając się w momentach ataku. Nie czuje się najlepiej w klinczu, jego parter jest co najwyżej przyzwoity. Znaczenie może też mieć zaawansowany wiek 36-letniego już Chorwata.

Aktualna karta walk UFC Fight Night 86:

265 lbs: Gabriel Gonzaga (17-10) vs. Ruslan Magomedov (14-1) – niepotwierdzone
265 lbs: Francis Ngannou (6-1) vs. Bojan Mihajlovic (10-3) – niepotwierdzone
185 lbs: Alessio Di Chirico (9-0) vs. TBA – niepotwierdzone
170 lbs: Bartosz Fabiński (13-2) vs. Nicolas Dalby (14-0-1)
205 lbs: Jan Błachowicz (18-5) vs. Igor Pokrajac (28-12)

Powiązane artykuły

Back to top button