UFC

Francis Ngannou vs. Bojan Mihajlovic na UFC w Zagrzebiu

Francuz Francis Ngannou zmierzy się z Bojanem Mihajlovicem na gali UFC Fight Night 85 w Chorwacji.

Francuski ciężki z kameruńskimi korzeniami Francis Ngannou (6-1) zmierzy się z Serbem Bojanem Mihajlovicem (10-3) na chorwackiej gali UFC Fight Night 85, która odbędzie się 10 kwietnia w Zagrzebiu. Francuz poinformował o zestawieniu na swoim profilu na Facebooku.

Póki co brak oficjalnego potwierdzenia.

29-letni Ngannou w swoim debiucie w UFC spektakularnie rozprawił się z Luisem Henrique, ubijając Brazylijczyka w drugiej rundzie walki na grudniowej gali UFC on FOX 17.

Francis Ngannou soczystym podbródkowym pozbawia przytomności Luisa Henrique.

Dla 35-letniego Mihajlovica będzie to pierwsza walka pod banderą UFC. Karierę rozpoczął w 2003 roku od trzech porażek, ale potem karta się odwróciła i od 2007 roku pozostaje niepokonany. Wygrał dziesięć kolejnych starć, w tym sześć przed czasem. Większość pojedynków toczył dla serbskiej organizacji SBC.

Zwycięzca uczyni krok w kierunku pojedynków z mocniejszymi nazwiskami.

Mihajlovic to nadal bardzo surowy zawodnik, który w stójce w każdy niemal cios wkłada masę sił, szarżując w ostrych kombinacjach. Gdy łapie klincz, szuka obaleń i pracy z góry, ale i w tej płaszczyźnie nie bryluje. W jego stylu widać sporo chaosu. Ngannou będzie dysponował 12-centymetrową przewagą wzrostu oraz Bóg jeden raczy wiedzieć, jak dużą przewagą zasięgu. W stójce powinien mieć bardzo wyraźną przewagę dzięki znacznie lepszym szlifom bokserskim oraz ciężkim rękom. Problemy może mieć tylko na plecach, ale biorąc pod uwagę, że w swoim debiucie zaprezentował się bardzo dobrze z pleców, trudno spodziewać się, by Serb był w stanie zagrozić mu z tej pozycji.

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 85:

265 lbs: Gabriel Gonzaga (17-10) vs. Ruslan Magomedov (14-1) – niepotwierdzone
265 lbs: Francis Ngannou (6-1) vs. Bojan Mihajlovic (10-3) – niepotwierdzone
185 lbs: Alessio Di Chirico (9-0) vs. TBA – niepotwierdzone

*****

Wszystkie informacje o UFC Fight Night 85 znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Back to top button