Polskie MMAUFC

Damian Stasiak vs. Filip Pejic planowane na UFC w Zagrzebiu

Rywalem Damiana Stasiaka w drugim występie w oktagonie UFC będzie Chorwat Filip Pejic.

Rywalem anonsowanego wcześniej na galę UFC Fight Night 86 w Chorwacji Damiana Stasiak (8-3) będzie chorwacki zawodnik Filip Pejic (10-1-1). Pojedynek odbędzie się 10 kwietnia w Zagrzebiu, o czym doniosła strona Fight-madness.com.

Webster w swoim debiucie w UFC przegrał po dobrej walce z Yaotzinem Mezą na krakowskiej gali UFC Fight Night 64 w kwietniu zeszłego roku. Drugą walkę miał stoczyć w listopadzie na meksykańskiej gali UFC Fight Night 78 przeciwko Erikowi Perezowi, ale kontuzja wyeliminowała go z występu.

24-letni Pejic jest niepokonany od połowy 2012 roku. Od tego czasu zanotował osiem zwycięstw i jeden remis. Aż dziewięć z dziesięciu wygranych rozstrzygnął przed czasem.

Poniżej dwie z trzech ostatnich walk Chorwata.

https://www.youtube.com/watch?v=YywmhQRqnX0

Pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie, bo Pejic to utalentowany, dobrze pracujący na nogach i lubujący się w kontrach zawodnik. Jego specjalnością są atomowe podbródkowe, którymi powala szarżujących rywali. Swoim stylem walki chwilami przypomina… Conora McGregora! Dysponuje sporą mocą w uderzeniach oraz bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. W stójce Polaka będzie czekało trudne zadanie, ale wydaje się, że od strony chwytanej to nasz zawodnik powinien mieć przewagę – pomimo bowiem tego, że Pejic to kreatywny grappler, to brak mu jeszcze solidnych szlifów w tej materii.

Aktualna karta walk UFC Fight Night 86:

265 lbs: Gabriel Gonzaga (17-10) vs. Ruslan Magomedov (14-1)
265 lbs: Francis Ngannou (6-1) vs. Bojan Mihajlovic (10-3)
185 lbs: Alessio Di Chirico (9-0) vs. TBA
170 lbs: Bartosz Fabiński (13-2) vs. Nicolas Dalby (14-0-1)
205 lbs: Jan Błachowicz (18-5) vs. Igor Pokrajac (28-12)
135 lbs: Damian Stasiak (8-3) vs. Filip Pejic (10-1-1)

*****

Wszystko o gali UFC Fight Night 85 znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button