Polskie MMAUFC

Jan Błachowicz vs. Glover Teixeira na UFC 266

Rywalem Jana Błachowicza w drugiej obronie tytułu mistrzowskiego wagi półciężkiej UFC będzie Glover Teixeira.

Aktualizacja, 27.06 – walka została przeniesiona na UFC 267.

Mistrz kategorii półciężkiej Jan Błachowicz (28-8) wraca co akcji! W drugiej obronie złota polski mistrz skrzyżuje rękawice z Gloverem Teixeirą (32-7), a do walki dojdzie 4 września w ramach gali UFC 266.

O zestawieniu doniósł portal ESPN.com, powołując się na sternika UFC Danę White’a.
Cieszyński Książę sięgnął po tron 205 funtów, opuszczony wcześniej przez Jona Jonesa – w ubiegłym roku, demolując podczas gali UFC 253 Dominicka Reyesa. W pierwszej obronie pasa skrzyżował rękawice z mistrzem 185 funtów Israelem Adesanyą, pokonując Nigeryjczyka na pełnym dystansie w ramach gali UFC 259.
Glover Teixeira walczy pod sztandarem UFC od prawie dziesięciu lat. Po raz pierwszy szansę walki o pas dostał w 2014 roku, ale zmuszony był wówczas uznać wyższość Jona Jonesa. Później walczył ze zmiennym szczęściem, ale w 2019 roku złapał drugi oddech i obecnie może pochwalić się serią pięciu zwycięstw. Ostatnio, tj. w listopadzie ubiegłego roku, udusił Thiago Santosa, a wcześniej w pokonanym polu zostawiał między innymi Anthony’ego Smitha czy Nikitę Krylova.Brazylijczyk to zawodnik niezwykle charakterny, twardy i dysponujący solidną kondycją. Od dłuższego już czasu wyróżnia się przede wszystkim w obszarze zapaśniczo-parterowym. Będzie to zatem prawdopodobnie pojedynek, w którym to Cieszyński Książę walczył będzie o to, aby utrzymać go na nogach. Mając na uwadze jego mocno poprawioną defensywę zapaśniczą, wróżyć można mu w tym obszarze sukcesy. W stójce Teixeira potrafi oczywiście uderzyć bardzo mocno, ale szybkościowo od lat zdecydowanie nie zachwyca. Jest jednak jak taran, który przebija się przez wszystkie przeszkody, szukając klinczu, obaleń.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jan Błachowicz – 1.45
Glover Teixeira – 2.65

Wstępny typ:

Jan Błachowicz
Rozpiska UFC 266

Walka wieczoru

205 lbs: Jan Błachowicz (28-8) vs. Glover Teixeira (32-7) – o pas mistrzowski

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Dyrygent oktagonu

Powiązane artykuły

Komentarze: 3

  1. Janek ma wszystkie narzędzia, aby to ugrać. Ale z drugiej strony Glover z tą swoją presją zapaśniczo-parterową jest niewygodny. Ta jego stójka, niby wolny i dość toporny, jako środek do zapasów/ klinczu sprawdza się nieźle. A w razie problemów w sukurs przychodzi mu szczęka, zresztą gardą i głową też nieźle pracuje. Mając na uwadze ciągłe ryzyko obaleń z jego strony to wszystko razem nieźle działa.
    Ja widzę dwa scenariusze na tą walkę. Albo Janek w którymś momecie utrafi w tempo i będzie KO/ TKO.
    Albo będzie to taki ciężki, dość wyrównany pojedynek na dłuższym dystansie w którym sporo będzie klinczu i parteru.
    Tu na plus Janka, że podciągnął zapasy, a i parterowo jest znacznie lepszy od ostatnich przeciwników Glovera, więc owszem z góry przewagę pewnie będzie mieć Glover, ale będzie to różnica nieznaczna. O ile Janek nie będzie lądował na dole zbyt często, to nie musi się, aż tak obawiać tej płaszczyzny. Napewno Glover nie rozpuści sobie rąk jak w ostatnich walkach, ani nie będzie przechodził tak lekko pozycji.

    Najbardziej obawiam, się że może to wyglądać nieco podobnie jak z Jacare. Dużo przepychania, klinczu pod siatką.

Dodaj komentarz

Back to top button