„Jakie masz plany na 18 stycznia?” – Francis Ngannou chce walczyć na UFC 246: McGregor vs. Cerrone

Uchodzący za największy postrach wagi ciężkiej Francis Ngannou chciałby powrócić do oktagonu podczas styczniowej gali UFC 246.

Gdy w czerwcu w ledwie 71 sekund rozprawił się z Juniorem dos Santosem, odnosząc trzecie z rzędu zwycięstwo przez szybki nokaut, Francis Ngannou liczył na szybki powrót do oktagonu.

Nic takiego jednak się nie wydarzyło.

Zobacz także: były mistrz FEN z nokautem dekady na weteranie UFC

Zniecierpliwiony oczekiwaniem i zirytowany planami zestawienia trzeciego pojedynku pomiędzy Stipe Miocicem i Danielem Cormierem, nieukrywający mistrzowskich aspiracji Kameruńczyk przemycił nawet kilka medialnych przytyków pod adresem UFC, domagając się jak najszybszego powrotu do akcji.

Dwa tygodnie temu Predator spotkał się w końcu z Daną Whitem i spółką, wyrażając zadowolenie z owoców spotkania i zapowiadając wielkie ogłoszenie.

Póki co nie wiadomo, z kim i kiedy Francis Ngannou skrzyżuje rękawice w najbliższej walce, ale… Kto wie, czy w Las Vegas Kameruńczykowi nie obiecano występu na hitowej – bo uświetnionej starciem Conora McGregora z Donaldem Cerrone, które zostało ujawnione kilka dni temu – gali UFC 246?

Dziś bowiem 33-latek zaprosił w oktagonowe tany Alexandra Volkova właśnie na okoliczność tego wydarzenia.

Jakie masz plany na 18 stycznia?! Pozwól, że zaproponuję ci darmową podróż do najbardziej rozrywkowego miasta na świecie.

Sklasyfikowany na 6. miejscu w rankingu wagi ciężkiej Drago jest w tej chwili w zasadzie jedynym rywalem z czołówki, który z którym nie rywalizował jeszcze Predator i jedynym, który nie ma obecnie żadnych planów.
Potencjalny kameruńsko-rosyjski pojedynek miałby prawdopodobnie status co-main eventu gali UFC 246, choć… O takową walkę ubiega się też Darren Till, zapraszając do niej Roberta Whittakera.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

AKTUALIZACJA – Ngannou i Volkov wdali się w wymianę uprzejmości w mediach społecznościowych.

– A może Paryż w marcu? – odpowiedział na jego wyzwanie Rosjanin. – Chyba że lękasz się porażki przed własna publicznością?

– Paryż w marcu albo budka telefoniczna jutro – odpisał Kameruńczyk. – Wyjdę do ciebie wszędzie. Podpisz tylko w końcu ten cholerny kontrakt. Dzwoń do Dany White’a najszybciej, jak to możliwe.

– W takim wypadku dziwne, że nie spotkałem cię w Moskwie – odparł Volkov.

*****

„Wyjdę do każdego z tej listy” – Conor McGregor wskazuje potencjalnych rywali na powrót

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply