UFC

Islam Makhachev chce walki o pas wagi półśredniej, gdy rozprawi się z Charlesem Oliveirą: „Mam nadzieję, że Colby wygra z Leonem”

Mistrz wagi lekkiej UFC Islam Makhachev skupia się teraz wyłącznie na starciu z Charlesem Oliveirą, ale oczami wyobraźni widzi siebie podbijającego 170 funtów.
W przeciwieństwie do swojego kompana, trenera i przyjaciela Khabiba Nurmagomedova, Islam Makhachev nigdy nie ukrywał, że jest zainteresowany migracją do kategorii półśredniej, aby sięgnąć po drugi tron.

W drodze do gali UFC 294 w Abu Zabi, gdzie stanie do drugiej obrony pasa mistrzowskiego 155 funtów, Dagestańczyk ponownie wyraził pełną gotowość na przejście wyżej, aby zmierzyć się ze zwycięzcą grudniowej konfrontacji Leona Edwardsa z Colbym Covingtonem.

– Nie wiem, jakie plany ma UFC, ale moim marzeniem jest walka o drugi pas – powiedział w rozmowie z ESPN.com. – Jestem oczywiście pod kontraktem, więc cokolwiek zdecyduje UFC, podporządkuję się. Nie ma problemu.
– Ale Edwards vs. Colby? Naprawdę wierzę, że mogę pokonać zwycięzcę. Widzę, jakie umiejętności posiadają i znam też swoje umiejętności. To byłaby dobra walka. Nie mówię, że z łatwością ich pokonam. To byłaby ciężka, trudna walka przeciwko większemu gościowi. Wierzę jednak, że mogę ich skończyć.

– Wcześniej ja dałem szansę gościowi (Alexandrowi Volkanovskiemu), więc powinni też mnie dać szansę. Dałem szansę gościowi z innej kategorii, aby przeszedł do mojej i spróbował zdobyć pas. Przegrał. Chcę swojej szansy.

Colby Covington zdążył już zapowiedzieć, że z chęcią zmierzy się z Islamem Makhachevem, gdy już rozprawi się z Rockym. Nie oszczędził przy tej okazji przytyków Dagestańczykowi, twierdząc, że tak naprawdę wykorzystuje on swoją przewagę gabarytów i masy, aby pokonywać lekkich. Zasugerował nawet, że Makhachev może być od niego cięższy.

– Mam nadzieję, że (Covington) wygra, bo nie wiem, co na walkę ze mną powiedziałby Leon – kontynuował Islam. – Nie słyszałem nigdy, żeby Leon mówił, że chce takiej walki. A Colby jej chce. Dlatego chcę, żeby wygrał Colby, abyśmy później mogli się zmierzyć.– To byłaby dobra walka. Ma dobre zapasy. Amerykańskie zapasy kontra dagestańskie zapasy. To dobry zawodnik. Ma dobre zapasy, dobrą kondycję, ale moim zdaniem zatrzymałbym jego zapasy i trafiał lepszymi uderzeniami w stójce.

Zanim jednak potencjalny podbój kategorii półśredniej nabierze realnych kształtów, Islam Makhachev musi ponownie pokonać Charlesa Oliveirę przy okazji wspomnianej gali UFC 294, która odbędzie się już 21 października w Abu Zabi.

W pierwszym pojedynku Dagestańczyk zdominował i w drugiej rundzie poddał Brazylijczyka. Wierzy, że podobnie może zakończyć się druga konfrontacja.
– Ta walka przypomni mu poprzednią, w której się poddał – stwierdził Islam. – Pamięta dobrze wszystko, co wydarzyło się w tamtej walce. Próbował nacierać i trafiać uderzeniami, ale gdy poczuł brak bezpieczeństwa, po prostu się poddał.

– To ciekawa walka dla fanów. Wszyscy chcą ją obejrzeć ponownie. Jeśli jednak będę trzymał się mojego planu, mogę ponownie z łatwością pokonać gościa. Wierzę w to.

Colby Covington vs. Islam Makhachev - kto wygrałby?

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button