UFCWiadomości MMA

Holohan vs Smolka co-main eventem gali w Dublinie

Poznaliśmy nowy co-main event gali UFC Fight Night 76, która odbędzie się 24 października w Dublinie.

Za pośrednictwem Twittera prezydent organizacji UFC, Dana White poinformował, iż nowym co-main eventem gali w Dublinie będzie starcie miejscowego Patricka Holohana (12-1) z Louisem Smolką (9-1).

Pierwotnie, drugim najważniejszym wydarzeniem na gali według rozpiski miało być starcie w kategorii ciężkiej, w której Stipe Miocic (13-2) miał podjąć zaprawionego w bojach Bena Rothwella (35-9). Ostatecznie, do walki nie doszło z powodu kontuzji Miocicia oraz faktu, iż UFC nie zdołało znaleźć satysfakcjonującego zastępstwa dla ostatniego pogromcy Alistaira Overeema (39-14).

Wobec tego stanu rzeczy, początkowo organizacja w środę zdecydowała, że nowym co-main eventem zostanie pojedynek pomiędzy Normanem Parke (20-4) a Rezą Madadim (13-3). Decyzja ta została zmieniona w czwartek.

Wybór ten, choć nieco zaskakujący, ma duży sens z punktu widzenia irlandzkich fanów, którzy będą obserwowali galę na żywo. Patrick Holohan, będący rodowitym Irlandczykiem, to ulubieniec kibiców w Dublinie. Popularny The Hooligan zadebiutował w największej organizacji świata właśnie na gali w stolicy swego kraju, gdzie w świetnym stylu rozprawił się już w pierwszej rundzie z Joshem Sampo (11-5), poddając go duszeniem zza pleców.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button