„Gdyby nadarzyła się okazja, wbiłby mu nóż w plecy” – McGregor ostro o ojcu Khabiba

Conor McGregor uderzył w polityczne tony, wyjaśniając, dlaczego Abdulmanapa Nurmagomedova określił mianem tchórza okazującego szacunek ze strachu.

Kilka tygodni temu szerokim echem w świecie MMA odbił się medialny atak, jaki Conor McGregor przypuścił na Abdulmanapa Nurmagomedova – ojca, trenera i mentora mistrza kategorii lekkiej Khabiba Nurmagomedovaokreślając go mianem tchórza.

Irlandczyk nie wdawał się wówczas w szczegóły, ale zapytany o tenże właśnie wpis podczas konferencji prasowej w Nowym Jorku, rozwinął temat.

Ludzie z Czeczenii wiedzą, o czym mówię, nazywając tego człowieka tchórzem. Wiedzą, dlaczego nazwałem go trzęsącym się ze strachu tchórzem w tym wpisie na Instagramie.

– rozpoczął McGregor.

(Abdulmanap Nurmagomedov) i Kadyrov byli w meczecie razem, a potem wrzucił to zdjęcie z (Ramzanem) Kadyrovem na Instagrama. Kadyrov to czeczeński dyktator, szaleniec – żeby była jasność. Ojciec Khabiba wylizał mu dupę. Opublikował zdjęcie z Kadyrovem, opisując je słowami: „Razem jesteśmy silniejsi”. To fałszywy szacunek podyktowany strachem.

Czeczeni wiedzą. Ludzie z Czeczenii wiedzą, że gdyby sytuacja się odwróciła i nadarzyłaby się okazja, aby jego ojciec wbił temu człowiekowi nóż w plecy – zrobiłby to bez chwili zawahania, żeby przejąć władzę. A nie zrobił nic. Dlatego jest tchórzem. Okazuje szacunek ze strachu. I o tym mówiłem.
Na wspomniany wpis odpowiedzi zdążył już udzielić kilka tygodni temu Nurmagomedov senior, ale nie był szczególnie wylewny. Stwierdził wówczas, że nie zamierza wdawać się w żadne pyskówki z Irlandczykiem, a na wszystko odpowie w klatce Khabib.

Dagestański Orzeł wcześniej w ogóle nie odnosił się do tematu. Wysłuchawszy powyższej wypowiedzi Notoriousa o swoim ojcu i Kadyrovie, podszedł do tematu z dystansem.

Nie wiem, czego uczył go jego ojciec, ale mój uczył mnie, że nigdy nie możesz się poddawać i zawsze musisz okazywać szacunek.

– powiedział Khabib.

Tego nauczył mnie mój ojciec. Nigdy się nie poddaję i zawsze okazuję szacunek. Nie wiem, jak było w przypadku jego ojca. Nie zamierzam opowiadać bzdur o jego ojcu – bo nie mogę. Dam mu jednak nauczkę. Małą lekcję w klatce. Dana wie, że lubię rozmawiać z rywalami, więc porozmawiam z nim w klatce i przygotuję dla niego specjalne szkolenie.

*****

Khabib vs. McGregor #1 – dagestański król obaleń

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply