„Gdy ponownie oglądam walkę z Błachowiczem…” – Jimi Manuwa wspomina starcie z Janem Błachowiczem przed UFC 231

Jimi Manuwa opowiedział o nieudanym rewanżu z Janem Błachowiczem, dzisiejszym starciu z Thiago Santosem na UFC 231 oraz dalszych sportowych planach.

Dwóch ostatnich występów Jimi Manuwa nie będzie wspominał miło. Najpierw, będąc o włos od walki o pas, przegrał w ledwie 22 sekundy przez nokaut z Volkanem Oezdemirem, by następnie zostać porozbijanym na pełnym dystansie przez Jana Błachowicza.

Jak się okazuje, szczególnie rewanż z Cieszyńskim Księciem leży Poster Boyowi na sercu.

Ostatnia walka z Błachowiczem… Gdy oglądam ją ponownie, za bardzo szukałem nokautu. Za bardzo skupiałem się na nokaucie, inkasując jego lewe proste.

– stwierdził Brytyjczyk w rozmowie z ESPN.com.

Myślałem wtedy, że jebać te jaby, po prostu chcę go rąbnąć czymś ciężkim. Patrząc na to z perspektywy, kosztowało mnie to walkę.

Chodzi jednak o to, żeby wyciągać pozytywy z doświadczeń – nawet jeśli była to porażka. I tak uczyniłem.

Do akcji Poster Boy powróci dzisiaj podczas gali UFC 231 w Toronto, gdzie zmierzy się z Thiago Santosem.

Nie mogę się doczekać.

– powiedział Manuwa.

Znam swoje umiejętności. Gdy wychodzisz do mnie, wszystko się zmienia. Teraz to bardziej kwestia koncentracji. Muszę się skupić i wykonać robotę.
Mający za sobą udany debiut w 205 funtach Brazylijczyk jest wyraźnym bukmacherskim faworytem pojedynku, ale Brytyjczyk podchodzi do tematu z dystansem, zwracając uwagę, że Santos nie walczył jeszcze z prawdziwym półciężkim.

Zobaczymy. Gdy walczył ostatnio w kategorii półciężkiej, mierzył się z Erykien Andersem, który też przeszedł wyżej.

– powiedział Manuwa.

Zobaczymy, jak poradzi sobie z naturalnym półciężkim. Nie zawsze liczą się gabaryty. Może w zapasach i tego rodzaju rzeczach tak, ale my tam robić zapasów nie będzie. Będziemy się rąbać.

38-letni Brytyjczyk jest daleki od lekceważenia Thiago Santosa, ale w głowie ma już kolejny występ. Chciałby mianowicie powrócić do akcji podczas zaplanowanej na 16 marca w Londynie gali UFC on ESPN+ 5.

*****

Komplet informacji o UFC 231 – godziny transmisji, ciekawostki, fakty, statystyki
Typowanie gali UFC 231
Analiza walki Holloway vs. Ortega
Analiza walki Jędrzejczyk vs. Shevchenko

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply