UFC

Frankie Edgar możliwym rywalem dla Chan Sung Junga w zastępstwie Briana Ortegi

Były mistrz wagi lekkiej i pretendent do złota 145 funtów Frankie Edgar zastąpi prawdopodobnie Briana Ortegę w starciu z Chan Sung Jungiem.

Nie trzeba było długo czekać na pierwsze doniesienia na temat nazwiska zawodnika, który w walce wieczoru południowokoreańskiej gali UFC on ESPN+ 23 może stanąć naprzeciwko Chan Sung Junga, zastępując kontuzjowanego Briana Ortegę.

Zobacz także: były mistrz FEN z nokautem dekady na weteranie UFC

Okazuje się, że najbliżej starcia z Koreańskim Zombie jest… Frankie Edgar! O tym, że to zaprawiony w bojach Amerykanin jest najpoważniejszym kandydatem do wypełnienia luki po Brianie Ortedze – swoim niegdysiejszym pogromcy, nawiasem mówiąc – doniósł dziennikarz Ariel Helwani.

Zestawienie takie może dziwić, bo Frankie Edgar sposobił się do debiutu w 135 funtach. Podczas zaplanowanej na 25 stycznia w Raleigh gali miał skrzyżować rękawice z Corym Sandhagenem. Jak jednak donosi Helwani, Edgar planuje utrzymać te plany w mocy, tj. rzeczywiście wyjść do Sandhagena pod koniec stycznia. Rzecz jednak w tym, że nie ma żadnej gwarancji, iż tak się stanie.

Rozpędzony serią pięciu zwycięstw Sandhagen, dla którego starcie z Edgarem byłoby – będzie? – największym w sportowej karierze, nie ukrywa rozczarowania takim rozwojem sytuacji.

To nie jest fajna zagrywa ze strony Frankiego.

– powiedział Cory w rozmowie z Helwanim.

Nie wiem, czy to była kwestia pieniędzy czy czegoś innego, ale sądziłem, że gość chce jeszcze raz włączyć się do rajdu po pas, aby zostać najlepszym na świecie. Sądziłem, że Frankie jest tego rodzaju zawodnikiem. Tak mówił.

To smutne, że jego wartości gdzieś się w tym pomieszały i bierze teraz walkę, która w najmniejszym stopniu nie zbliży go do tytułu, a tak byłoby w przypadku walki ze mną.

UFC oczywiście robi swoje. Próbują uratować kartę walk, co rozumiem, ale jednocześnie tracą okazję na to, aby młody perspektywiczny zawodnik został gwiazdą. Fani w Raleigh będą mocno rozczarowani.
Frankie Edgar był ostatnio widziany w akcji w lipcu, przegrywają jednogłośną decyzją sędziowską w starciu o złoto 145 funtów z Maxem Hollowayem. Wydaje się, że dopóki na tronie dywizji zasiadał będzie sposobiący się do konfrontacji z Alexandrem Volkanovskim Hawajczyk, szanse na to, aby Answer powrócił do rozgrywki o złoto, są iluzoryczne.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button