UFC

Francis Ngannou vs. Anthony Hamilton na UFC Fight Night 102

Dwie pierwsze walki zostały dodane do rozpiski gali UFC Fight Night 102 w Albany – Francis Ngannou zmierzy się z Anthonym Hamiltonem, a Gian Villante z Patrickiem Cumminsem.

Pojedynek w kategorii ciężkiej pomiędzy perspektywicznym Francuzem Francisem Ngannou (8-1) i znanym nad Wisłą przede wszystkim z pokonywania Polaków Anthonym Hamiltonem (15-5) został dodany do karty walk gali UFC Fight Night 102, która odbędzie się 9 grudnia w Albany. O zestawieniu poinformował Amerykanin w audycji EyesOnTheGame.

Ngannou wygrał wszystkie trzy pojedynki pod banderą UFC. W debiucie ubił Luisa Henrique, by następnie pokonał Curtisa Blaydesa przez przerwanie lekarza. Ostatnio widziany był w akcji na lipcowej gali UFC on FOX 20, błyskawicznie nokautując Bojana Mihajlovica.

Hamilton od początku swojej przygody z amerykańskim gigantem przeplata zwycięstwa z porażkami – jego aktualny rekord w UFC wynosi 3-3. Wygrał dwie z trzech ostatnich walk. Po wypunktowaniu Daniela Omielańczuka został wypunktowany przez Shamila Abdurakhimova, by ostatnio, na lipcowej gali UFC 201, w ledwie czternaście sekund rozprawić się z Damianem Grabowskim.

Amerykanin swoich szans szukać musi przede wszystkim w klinczu i w obaleniach, ale biorąc pod uwagę, jak Francuz radził sobie z zapaśniczymi zapędami znacznie lepszego od Hamiltona wrestlera w osobie Blaydesa, wydaje się, że pojedynek długimi fragmentami toczył będzie się w stójce – a tam przewaga techniczna i szybkościowa należeć powinna do Ngannou.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Francis Ngannou – 1.45
Anthony Hamilton – 2.90

Wcześniej o dodaniu do rozpiski UFC Fight Night 102 pojedynku w wadze półciężkiej pomiędzy niemającymi ostatnio szczęścia w oktagonie Gianem Villante (14-7), który przegrał dwie z trzech ostatnich walki, i Patrickiem Cumminsem (8-4), który aż trzech z ostatnich czterech pojedynków miło wspominał nie będzie, poinformował portal MMAFighting.com.

W stójce zdecydowana przewaga należeć powinna do Villante, który wydaje się też mieć wystarczająco mocne defensywne zapasy – przynajmniej dopóki starcza mu sił – aby powstrzymywać próby obaleń ze strony Cumminsa.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Gian Villante – 1.65
Patrick Cummins – 2.30

Rozpiska UFC Fight Night 102

265 lbs: Francis Ngannou (8-1) vs. Anthony Hamilton (15-5)
205 lbs: Gian Villante (14-7) vs. Patrick Cummins (8-4)

Powiązane artykuły

Back to top button