UFC

Aljamain Sterling vs. Raphael Assuncao i dwie inne walki na UFC Fight Night 102

Pojedynek pomiędzy Aljamainem Sterlingiem i Raphaelem Assuncao jest jednym z trzech dodanych do karty walk gali UFC Fight Night 102.

Karta walk gali UFC Fight Night 102, która odbędzie się 9 grudnia w nowojorskim Albany, została wzbogacona o trzy nowe zestawienia.

W kategorii koguciej naprzeciwko siebie staną dwaj zawodnicy powracający po porażkach, które przerwały ich długą serię zwycięstw. Aljamain Sterling (12-1), który przegrał ostatnio niejednogłośną decyzją z Bryanem Caraway’em, co zastopowało jego ciąg czterech wiktorii, stanie naprzeciwko Raphaela Assuncao (23-5), który z kolei w ostatnim starciu zmuszony był uznać wyższość TJ-a Dillashawa, kończąc serię zwycięstw na siedmiu. O zestawieniu poinformował portal Registerstar.com.

Amerykanin preferuje walkę na dystansie kickbokserskim lub w klinczu/parterze – a to z uwagi na nadal przeciętne umiejętności stójkowe, głównie bokserskie. Brazylijczyk to jednak zaprawiony w bojach, mocny w defensywie zapaśniczej zawodnik, który jak najbardziej może być w stanie powstrzymywać chwytane zapędy Sterlinga. Pytanie jednak, czy znajdzie też receptę na mobilny – opierający się na doskoku, pojedynczym uderzeniu i odskoku – styl Amerykanina?

Predykcja kursów bukmacherskich:

Aljamain Sterling – 1.60
Raphael Assuncao – 2.35

W kategorii piórkowej rękawice skrzyżują Zubaira Tukhugov (18-4), który przegrał ostatnio po bardzo wyrównanej walce z Renato Carneiro, i powracający po wygranej z Clay’em Collardem Tiago Trator dos Santos (20-5-1). O walce poinformował portal MMAFighting.com.

Trudno wskazać tutaj faworyta pojedynku. Obaj zawodnicy nie słyną z żelaznej kondycji. Czeczen uderza mocniej, ale to Brazylijczyk jest aktywniejszy i wszechstronniejszy, choć będzie to dla niego powrót do walki po ponad rocznej przerwie, co może odcisnąć się na jego dyspozycji.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Zubaira Tukhugov – 1.60
Tiago Trator – 2.35

Wreszcie ostatnim dodanym pojedynkiem – o którym poinformowano na MMAFighting.com – jest zestawienie w kategorii słomkowej, w którym triumfatorka TUF 23 Tatiana Suarez (4-0) będzie się bić z Julianą Limą (8-3).

Sprawa wydaje się prosta – jeśli Suarez przeniesie walkę do parteru, powinna tam poddać – ewentualnie skontrolować – Limę. Jeśli ta ostatni zdoła utrzymać walkę na nogach, przewaga będzie należeć do niej.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Tatiana Suarez – 1.55
Juliana Lima – 2.55

Rozpiska UFC Fight Night 102

265 lbs: Francis Ngannou (8-1) vs. Anthony Hamilton (15-5)
205 lbs: Gian Villante (14-7) vs. Patrick Cummins (8-4)
135 lbs: Aljamain Sterling (12-1) vs. Raphael Assuncao (23-5)
145 lbs: Zubaira Tukhugov (18-4) vs. Tiago dos Santos (20-5-1)
115 lbs: Tatiana Suarez (4-0) vs. Juliana Lima (8-3)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button