FEN

FEN 33: Formela vs. Frankiewicz – wyniki na żywo

Wyniki i relacja z gali FEN 33, którą zwieńczyło starcie pomiędzy Kacprem Formelą i Damianem Frankiewieczem.

Kacper Formela (12-4) rozdawał karty w pierwszej rundzie walki wieczoru z Damianem Frankiewiczem (9-4) – okopywał wyroczną nogę rywala, dosiągał go soczystym lewym w krótkich kombinacjach, uderzenia na dół przeplatając z tymi na górę. Frankiewicz w pewnej chwili zdzielił co prawda rywala ładnym prawym sierpem w kontrze, ale chwilę potem zachwiał się po uderzeniach Formeli.

W drugiej odsłonie walka odrobinę się wyrównała. Frankiewicz zanotował kilka mocnych uderzeń, choć to nadal Formela trafiał częściej. Ostatnie dwie minuty Kacper spędził na górze po udanym obaleniu – jednak dopiero w ostatnich sekundach zdołał rozłożyć rywala na plecach.

W rundzie trzeciej Frankiewicz zaatakował agresywnie, szukając skończenia – trafił kilkoma ciosami i mocnymi lowkingami na wysokości łydki, ale nie był w stanie upolować ruchliwego rywala. Formela uderzenia przeplatał natomiast z udanymi obaleniami.

Werdykt był formalnością. Wszyscy sędziowie wskazali na Kacpra Formelę, który odniósł tym samym trzecie zwycięstwo z rzęd.

W co-main evencie gali – walce toczonej w formule kickbokserskiej – Dominik Zadora pokonał jednogłośnie Pavla Sacha, najwięcej sukcesów notując w obszarze niskich kopnięć.

Ekaterina Shakalova (5-1) zdominowała na pełnym dystansie Izabelę Badurek (8-7), rozdając karty zarówno w stójce, jak i w obszarze chwytanym. Wygrała jednogłośną decyzją sędziowską.

Marcin Filipczak (5-1) i Rafał Kijańczuk (8-4) wdali się w pierwszych minutach walki w ostre wymiany – i obaj zanotowali kilka dobrych ciosów i kopnięć.

Kijana poszukał w pewnym momencie obalenia, ale Filipczak skontrował gilotyną. Poprawił uchwyt, znalazł się na górze, a potem ponownie na plecach. Sędzia przyglądał się uważnie, nagle przerywając zawody – skonstatował bowiem, że Kijańczuk stracił przytomność. Okazało się jednak, że Kijana był w pełni zdrów, od razu po przerwaniu rzucając się do protestów. Decyzja sędziego była jednak nieodwołalna.

Marcin Sianos (4-6) na początku walki z Damianem Bujkowskim (2-0) zainkasował kilka uderzeń, ale przeniósł walkę do parteru, do końca pierwszej rundy trzymając rywala na plecach. Jednak Bujkowski był bardzo aktywny z pleców, szukając uderzeń.

Pierwsza połowa drugiej odsłony toczyła się w stójce, gdzie to Bujkowski prezentował się lepiej, dosięgając w cepeliadzie Sianosa kilkoma bombami. Jednak Marcin zdołał ponownie przenieść walkę do parteru, trzymając ją tam do końca pierwszej rundy. Z góry jednak wiele nie robił – podobnie jak w rundzie pierwszej, tak i w drugiej to Bujkowski był aktywniejszy.

Damian zachował więcej sił na trzecią rundę. Wybronił się przed kolejnymi próbami zapaśniczymi Sianosa – choć jedną z nich przerwał sędzia, który postanowił włożyć Bukowskiemu ochraniacz na szczękę – naruszył kolanami i dobił uderzeniami z góry.

Debiutujący pod sztandarem FEN Andrey Khokhlov (12-7) popisał się fantastycznym nokautem, już w jednej z pierwszych akcji ciężko nokautując Mansura Abdurzakova (4-3). Ukrainiec przechwycił kopnięcie ze strony rywala, ścinając go z nóg potężnym sierpem. Zanim sędzia wkroczył do akcji, zdzielił jeszcze rywala srogim uderzeniem z góry.

Wyniki FEN 33

Walka wieczoru

65,8 kg: Kacper Formela (12-4) pok. Damiana Frankiewicza (9-4) jednogłośną decyzją

Karta główna

80,0 kg: Dominik Zadora pok. Pavla Sacha jednogłośną decyzją
61,2 kg: Ekaterina Shakalova (5-1) pok. Izabelę Badurek (8-7) jednogłośną decyzją
93,0 kg: Marcin Filipczak (5-1) pok. Rafała Kijańczuka (8-4) przez poddanie (gilotyna), R1
120,2 kg: Damian Bujkowski (2-0) pok. Marcina Sianosa (4-6) przez TKO (GNP), R3
70,3 kg: Andrey Khokhlov (12-7) pok. Mansura Abdurzakova (4-3) przez KO (prawy sierp), R1