Rosyjskie MMAUFC

Fabricio Werdum vs. Alexey Oleinik walką wieczoru UFC w Moskwie

Dwaj brylujący w parterze zawodnicy, Fabricio Werdum i Alexey Oleinik, sprawdzą się w walce wieczoru pierwszej gali UFC w Rosji.

Obaj zawodnicy w ostatnim tygodniu garnęli się do tej walki – i ich życzenie zostało wysłuchane. Wyborni graplerzy, Fabricio Werdum (23-8-1) i Alexey Oleinik (56-11-1), skrzyżują pięści w walce wieczoru gali UFC Fight Night, która odbędzie się 15 września na moskiewskim Stadionie Olimpijskim. O zestawieniu doniósł dziennikarz Ariel Helwani.
40-letni Brazylijczyk, który swego czasu zasiadał na tronie kategorii ciężkiej UFC, był ostatnio widziany podczas marcowej gali UFC Fight Night 127, przegrywając przez nokaut z innym Rosjaninem, Alexandrem Volkovem. W ten sposób jego seria dwóch wiktorii – z Marcinem Tyburą i Walterem Harrisem – dobiegła końca.

Jego równolatek Alexey Oleinik wygrał pięć z dotychczasowych siedmiu pojedynków pod sztandarem UFC. Przegrał tylko z Danielem Omielańczukiem większościową decyzją oraz z Curtisem Blaydesem przez techniczny nokaut. Dwa tygodnie temu poddał swoim firmowym Ezekielem Juniora Albiniego podczas gali UFC 224. Wcześniej tą samą techniką skończył w oktagonie Viktora Pestę.

Trudno nie widzieć Brazylijczyka w roli faworyta tego pojedynku. Dysponuje znacznie szerszym arsenałem uderzeń w stójce, posiada lepsze zapasy i nie powinien ustępować – a wręcz powinien przeważać – w walce na chwyty z Rosjaninem. Z drugiej zaś strony, Werdum wydaje się znajdować na równi pochyłej, tracąc nie tylko szczękę, ale też atrybuty fizyczne – z kondycją na czele. Kto wie, czy nie zlekceważy Oleinika?

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Fabricio Werdum – 1.40
Alexey Oleinik – 2.80

Rozpiska UFC Fight Night Moskwa

Walka wieczoru

265 lbs: Fabricio Werdum (23-8-1) vs. Alexey Oleinik (56-11-1)

*****

Nigeryjski Lunatyk, Maia jak Floyd i obywatelka świata – cztery wnioski z UFC Chile

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button