UFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 3 kwietnia 2015

Najciekawsze wiadomości MMA z Polski i zagranicy z 3 kwietnia 2015.

Ruth celuje w UFC po olimpiadzie 2016

Jeden z najlepszych amerykańskich zapaśników, walczący w kategorii do 86 kilogramów 25-letni Ed Ruth, który w światku MMA znany jest przede wszystkim z pomocy Jonowi Jonesowi w przygotowaniach do walki z Danielem Cormierem, w rozmowie z FOX Sports stwierdził, że jego celem jest kariera w UFC po tym, jak w 2016 roku zdobędzie złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Ruth bardzo dobrze wspomina wspólne treningi z Jonem Jonesem, a także liczne pochwały ze strony mistrza, które przekonały go, że po odpowiednich szlifach mógłby z powodzeniem startować w MMA. Prawdopodobnie wie, co mówi, bo treningi MMA zna od środka nie tylko dzięki współpracy z Bonesem – pomagał bowiem także w przeszłości Chrisowi Weidmanowi, Ryanowi Baderowi czy CB Dollaway’owi.

Obok zakontraktowanego już przez Bellatora Aarona Pico to kolejny rewelacyjny zapaśnik, który po przyszłorocznych igrzyskach zamierza przejść do MMA.

Wygląda to bardzo ciekawie. Jeśli Ruth jest rzeczywiście taki chętny na MMA, gdzie zapewne zarobi znacznie więcej pieniędzy, być może rzeczywiście całkiem nieźle szło mu na sparingach z Jonesem. Oby nie były to jednak tylko treningi zapaśnicze.

| naiver |

Gułaś vs Maćkowiak na KSW 31

Ostatnim pojedynkiem, jaki pojawi się na gali KSW 31, która odbędzie się 23 maja w Ergo Arenie, jest starcie dwóch debiutujących w największej polskiej organizacji zawodników – znajdującego się na fali czterech kolejnych zwycięstw Marcina Gułasia (6-4-1) oraz niepokonanego Jędrzeja Maćkowiaka (3-0), którego z walki na KSW 28 wykluczyła kontuzja.

Faworyt? Rozpędzony serią czterech zwycięstw i bardziej doświadczony Jagoda będzie ustępował ankosiakowi warunkami fizycznymi, ale czy te ostatnie okażą się kluczowe?

Ostateczna rozpiska KSW 31:

Michał Materla vs Tomasz Drwal
Mariusz Pudzianowski vs Rolles Gracie
Karol Bedorf vs Peter Graham
Attila Vegh vs Goran Reljic
Maciej Jewtuszko vs Rober Radomski
Jay Silva vs Aziz Karaoglu
Tomasz Narkun vs Karol Celiński
Patryk Grudniewski vs Grzegosz Szulakowski
Jędrzej Maćkowiak vs Marcin Gułaś

| naiver |

Sajewski vs Hein na UFC Berlin

Niepokonany polski lekki, Łukasz Sajewski (13-0) w swoim długo wyczekiwanym, odłożonym w czasie z uwagi na kontuzję debiucie skrzyżuje rękawice z Niemcem Nickiem Heinem (11-2, 1NC) na berlińskiej gali UFC Fight Night 69, która odbędzie się 20 czerwca. Doniesieni takowe przekazał portal MMArocks.

Jeśli faktycznie do takiego pojedynku dojdzie, nie sposób będzie wskazać tu wyraźnego faworyta. Największą szansą Polaka będzie oczywiście przeniesienie walki do parteru, bo w stójce nadal posiada (posiadał? bo miał wiele czasu na szlify) poważne luki, które Niemiec może wykorzystać. Problem Sajewskiego w tym, że Hein to rewelacyjny judoka, a obalanie takowych to sztuka nie lada.

| naiver |

Siver vs Kawajiri w Berlinie

Jak donosi MMA in Asia, na gali UFC w Berlinie zmierzą się powracający po porażkach Dennis Siver (22-10) oraz Tatsuya Kawajiri (33-8). Dla obu będzie to walka po porażce – Dennis został zdeklasowany na ostatniej bostońskiej gali przez Conora McGregora, a Kawajiri przegrał decyzją niemalże równo rok temu starcie z Clay’em Guidą.

Walka wydaje się mieć rankingowy sens, a także idealnie wpasowuje się na niemiecką galę ze względu na obecność Sivera. Obaj to zawodnicy o sporym przebiegu zawodniczym, których maksimum to w chwili obecnej niestety raczej zamykanie pierwszej piętnastki, a – wyłączając piękne obrotówki na korpus rosyjskiego Niemca – nie walczą szczególnie efektownie, więc trudno jakoś szczególnie cieszyć się z takiego pojedynku.

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 69:

Alexander Gustaffson vs. Glover Texeira
Dennis Siver vs. Tatsuya Kawajiri
Niklas Backstrom vs. Noah Lahat
Łukasz Sajewski vs. Nick Hein

| Bolt |

Dalby zadebiutuje z Zaleskim na UFC FN 67

Galę UFC Fight Night 67, która odbędzie się 30 maja, uświetni, wedle Combate, starcie debiutującego w organizacji Nicolasa Dalby’ego (13-0) z innym debiutantem, Elizeu Zaleskim (14-4).

Wywodzący się z karate niepokonany Duńczyk to mistrz Cage Warriors i jeden z najciekawszych półśrednich, którzy nie mieli okazji zadebiutować jeszcze w największej organizacji świata. Jego postaci przedstawiać nie trzeba, natomiast warto wspomnieć o rywalu. Elizeu Zaleski dos Santos to mistrz Jungle Fight, który preferuje walkę w stójce – szczególnie dobrze radzi sobie na wstecznym, z którego to kontruje rywali, ale to także posiadacz dobrych kopnięć, którymi dręczy rywali. Pseudonim Capoeira sugeruje korzenie w wiadomej sztuce walki, tak jak nazwisko Zaleski sugeruje korzenie w wiadomej nacji.

Obecna rozpiska UFC Fight Night 67 prezentuje się następująco:

Thiago Alves vs. Carlos Condit
Juliana Lima vs. Jessica Penne
Yan Cabral vs. K.J. Noons
Jussier Formiga vs. Wilson Reis
Wendell Oliveira vs. T.J. Waldburger
Gilbert Burns vs. Norman Parke
Nik Lentz vs. Charles Oliveira
Nicolas Dalby vs. Elizeu Zaleski

| Bolt |

Mendes i Cormier strzeliliby McGregora w pysk

Daniel Cormier w programie UFC Tonight oraz Chad Mendes dla MMAJunkie zgodnie przyznali, że zupełnie inaczej niż Jose Aldo zachowaliby się, gdyby wcielający się w rolę przedszkolaka Conor McGregor podwędził im pas mistrzowski.

Cormier:

Gdybym to był ja, bylibyśmy w Irlandii, gdzie nie sięga władza Komisji z Nevady, strzeliłbym go prosto w pysk i powiedział: 'Zabieraj swoje małe, brudne łapska od mojego pasa!’

Mendes:

Nie dotykasz pasa kogoś innego – to jego pas. Gdybym był Aldo, strzeliłbym go prosto w pierdoloną gębę. Nie wiem. Aldo zbył to trochę. Szczerze mówiąc, jest mi go szkoda, że musi użerać się tym idiotą. To najbardziej upierdliwy gość, z jakim ktokolwiek może robić tour.

Mam mieszane uczucia. Niby pasowałoby, aby Aldo strzelił go wówczas w pysk, ale… Albo trzeba było to zrobić, albo zachować kamienną twarz, ewentualnie szelmowski uśmiech. Brazylijczyk tymczasem niby chciał coś tam zrobić, ale nie do końca.

Natomiast na zachowanie Irlandczyka spuśćmy zasłonę milczenia.

| naiver |

Sakakibara ożywi japońskie MMA

Szef Bellatora, Scott Coker, w rozmowie z MMAJunkie powiedział, że rządzący przez wiele lat organizacją PRIDE Nobuyuki Sakakibara zamierza powrócić do MMA po tym, jak w 2007 roku sprzedał swoje dziecko Zuffie.

Czy wraz z nim powróci Yakuza?

Wizyta Sakakibary na grudniowym KSW nabiera teraz trochę więcej sensu. Może Japończyk, wypadając na tak wiele lat z obiegu, chciał zobaczyć, jak teraz robi się gale na modłę PRIDE?

| naiver |

UFC: Stories from Poland, część I

https://www.youtube.com/watch?v=xakdCx3D3Ss

| naiver |

Z Dziennikiem MMA powracamy we wtorek po Świętach Wielkanocy

………………….

Nowe zestawienia:

155 lbs: Nicolas Dalby (13-0) vs Elizeu Zalesky (14-4) – UFC Fight Night 67, 30 maja
155 lbs: Łukasz Sajewski (13-0) vs Nick Hein (11-2) – UFC Fight Night 69, 20 czerwca
155 lbs: Tatsuya Kawajiri (33-8) vs Dennis Siver (22-10) – UFC Fight Night 69, 20 czerwca

fot. ZUFFA/UFC.com

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button