Polskie MMAUFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 17 listopada 2014

Najciekawsze wiadomości MMA z Polski i zagranicy z 17 listopada 2014.

Dziś dowiemy się, czy UFC zawita do Polski w 2015

Dzisiaj odbędzie się od dawna zapowiadane wielkie wydarzenie organizowane przez UFC – poza tym, że w jedno miejsce spędzone zostaną największe gwiazdy organizacji, co dla polskich fanów może mieć drugorzędne znaczenie, to ogłoszony zostanie też kalendarz wszystkich gal UFC w 2015 roku. Już zatem dzisiaj najprawdopodobniej dowiemy się, czy Dana White i spółka zawitają w najbliższym czasie nad Wisłę.

Transmisję z wydarzenia można będzie śledzić na żywo od godziny 23:00 na stronie UFC.com.

Mendes rzuca wyzwanie Lamasowi

Chad Mendes, który kilka tygodni temu po doskonałej batalii ostatecznie uległ Jose Aldo, rzucił za pośrednictwem Twittera wyzwanie Ricardo Lamasowi po tym, jak ten ostatni szybko odklepał Dennisa Bermudeza na gali UFC 180.

Bully jednak wydaje się mieć nieco inne plany, bo zdążył już wywołać do pojedynku Conora McGregora, jeśli Irlandczyk upora się w styczniu z Dennisem Siverem. Myślę, że taka walka ma większy sens, choć jeszcze lepiej byłoby, gdyby to Lamas bił się z McGregorem w styczniu. Nie życząc rosyjskiemu Niemcowi niczego złego, kontuzje chodzą po ludziach…

Shogun o zejściu do kategorii średniej

Mauricio Shogun Rua w rozmowie z MMA World opowiedział o możliwym zejściu do kategorii średniej. Brazylijczyk stwierdził, że nie myślał jeszcze o tym poważnie i wszystko zostawia w rękach swojego teamu. Uważa, że będzie to trudne zadanie, ale jeśli tak postanowią jego trenerzy, zrobi to.

Jego naturalna waga to 103-104 kilogramy. Mniej niż 93 kilogramy nie ważył nigdy, odkąd stuknęło mu osiemnaście lat.

Wygląda na to, że zejście do średniej może okazać się nad wyraz problematyczne… ale spokojna głowa, przecież Antonio Rogerio Nogueira również nigdzie się nie wybiera!

White wyjaśnia swoje słowa o ewentualnym pozbawieniu Caina pasa

Po gali UFC 180 Dana White tłumaczył się ze swoich wcześniejszych słów o pozbawieniu pasa mistrzowskiego Caina Velasqueza, jeśli ten nie będzie gotowy do powrotu w marcu 2015.

Sternik UFC wyjaśniał, że wyjęto jego słowa z kontekstu, a tak naprawdę chodziło tylko o to, że jeśli Velasquez znów nabawiłby się ciężkiej kontuzji barku czy kolana, która wykluczyłaby go ze startów na pół roku czy rok, wtedy dopiero mógłby stracić pas.

Sam zainteresowany w rozmowie z Arielem Helwanim stwierdził, że dopóty dopóki najbliższą walkę toczyć będzie o pas mistrzowski, nie interesuje go to, czy pas zostanie mu zabrany, czy też nie.

Bellator kontraktuje przyszłą gwiazdę?

Ledwie 18-letni Aaron Pico uznawany jest za jeden z największych talentów MMA młodej generacji. Treningi zapasów rozpoczął w wieku 4 lat, teraz celuje w występ na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku. Gdy miał 10 lat, zaczął trenować boks, a od 13 roku życia bierze udział w zawodach MMA (oczywiście amatorskich). W każdej z tych dyscyplin osiągał olbrzymie sukcesy, a trener AKA Bob Cook określa młodziana mianem największego talentu, jaki widział kiedykolwiek w swojej trenerskiej karierze.

Zakontraktowanie Pico – będącego wielkim fanem Floyda Mayweathera Juniora i Georgesa St-Pierre’a – przez Viacom i Scotta Cokera może dziwić o tyle, że we wcześniejszych wywiadach 18-latek mówił, iż jego celem w MMA jest mistrzostwo… UFC! A i na poważnie za MMA zamierza zabrać się dopiero po Igrzyskach Olimpijskich 2020.

Póki co nie wiadomo nic o jego ewentualnym debiucie i najprawdopodobniej jeszcze przez wiele miesięcy temat ten nie zostanie poruszony.

………………….

Nowe zestawienia:

265 lbs: Konstantin Erokhin (9-1) vs Viktor Pesta (9-1) – UFC on Fox 14, 24 stycznia

Powiązane artykuły

Back to top button