UFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 1 listopada 2014

Najciekawsze wiadomości MMA z Polski i zagranicy z 1 listopada 2014.

Czterech zawodników Bellatora na dopingu

Komisja Sportowa w Kalifornii – przygotowująca się do życiowej roli, w której na oczach całego świata testować będzie Vitora Belforta przed starciem z Chrisem Weidmanem – nie schodzi z czołówek portali MMA.

Wczoraj informowałem i ichniejszych pomysłach na organizowanie ważenia w dniu gali, dziś natomiast o ekipie Andy’ego Fostera mówi się w kontekście złapania aż czterech zawodników Bellatora 127, w organizmach których wykryto niedozwolone substancje. Nieszczęśnikami okazali się Keith Berry, Fernando Gonzalez (obaj wygrali swoje walki) oraz Nick Moghaddam i Rob Emerson (obaj przegrali).

Prezydent federacji, Scott Coker, poczuł się tym samym wywołany do tablicy, wyjaśniając, że w jego organizacji nie ma miejsca na doping! Trzej kibice posmutnieli.

Kawulski: stać nas na droższe nazwiska niż Wanderlei Silva

No, może minimalnie przekręciłem wypowiedź jednego z właścicieli KSW w audycji radiowej o MMA, co nie zmienia faktu, że sens był właśnie taki – największą polską organizację stać nie tylko na zatrudnienie biorącego około 300 tys. dolarów za walkę w UFC Wanderleia Silvę, ale i droższych! Hola, hola jednak, uważam, że Kawulski wcale nie mija się z prawdą, bo gdyby się zawzięli, to naprawdę mogliby wyłożyć takie pieniądze za Brazylijczyka – a że takowa gala byłaby ich ostatnią, to już zupełnie osobna kwestia.

Maciej Kawulski poinformował też, że:

Próbujemy doprowadzić do tego, aby pozyskać tego zawodnika (Wanderleia – dop. naiver)

I… ponownie jestem w stanie mu uwierzyć! Dlaczego bowiem ktoś z KSW nie miałby wejść na Sherdoga, żeby spróbować podpytać, czy aby kontrakt Brazylijczyka z UFC nadal jest ważny czy też nie? Innymi słowy, tenże ktoś „próbował doprowadzić do tego, aby pozyskać Brazylijczyka”. A że zatrzymał się na etapie próby? Bywa!

W każdym razie rywal Mameda Khalidova na KSW 29 pozostaje nadal nieznany, choć Maiquel Falcao zdążył na Facebooku napisać, że przygotowuję się do walki w Polsce na 6 grudnia, dzięki czemu stał się najpoważniejszym kandydatem do rywalizacji z Czeczenem.

Arlovski wyłączony na 6-8 tygodni

Przeżywający drugą młodość i szturmem zdobywający po raz kolejny UFC Andrei Arlovski przeszedł operację kontuzjowanego barku, której nabawił się w zwycięskim boju z Antonio Silvą. Nie myśli teraz o żadnej kolejnej walce – będzie bowiem pauzował przez 6-8 tygodni.

Najpewniej zatem zmierzy się po powrocie ze zwycięzcą pojedynku Junior dos Santos vs Stipe Miocic, ewentualnie z Joshem Barnettem, o ile ten doszedł już do pełnej sprawności.

Bisping atakuje Cormiera

Michael Bisping nie miał litości dla Daniela Cormiera w programie UFC Tonight

https://www.youtube.com/watch?v=tEjQmUGkp30

Tavares wyzywa Holloway’a

Mający za sobą udany debiut w kategorii piórkowej oraz przygody z niedozwolonym dopingiem Thiago Tavares (19-5-1) w rozmowie z MMAFighting.com wyzwał (kulturalnie) do pojedynku będącego na fali czterech zwycięstw Maxa Holloway’a (11-3). Brazylijczyk, któremu ostatnio doskwierały kontuzje, jest gotowy walczyć nawet w grudniu, jeśli taka byłaby wola UFC.

Jeśli doszłoby do takiego pojedynku, byłby to klasyczny bój uderzacza z grapplerem, w którym trudno byłoby nie faworyzować Hawajczyka. Z uwagi na deficyty zapaśnicze przewiduję, że Brazylijczyk miałby problemy z przenoszeniem walki do parteru, choć gdyby mu się udało, miałby spore szanse na zwycięstwo.

Innymi słowy – Holloway rośnie w siłę! Tavares to, jeśli pamięć mnie nie zawodzi, pierwszy zawodnik, który publicznie wyzwał do boju Błogosławionego.

………………….

Nowe zestawienia:

135 lbs: Alejandro Perez (14-5) vs Jose Quinonez (3-1) – UFC 180, 15 listopada

Dzisiejsze gale:

Cage Warriors 73 (walczy Marcin Lasota)
Invicta (walczy Karolina Kowalkiewicz)

fot. MMAfighting.com

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button