Eagle FCUFC

„Doprowadza mnie to do szaleństwa” – Junior dos Santos wyjaśnił, dlaczego wspiera Caina Velasqueza

Junior dos Santos zabrał głos na temat Caina Velasqueza, który trafił za kraty z zarzutem usiłowania zabójstwa.
Były dwukrotny mistrz kategorii ciężkiej UFC Cain Velasquez przebywa od dwóch tygodni w areszcie. Pośród dziesięciu zarzutów, jakie mu przedstawiono, najcięższy dotyczy usiłowania zabójstwa człowieka oskarżonego o molestowanie dziecka zawodnika.

Kilka dni temu sąd w San Jose zdecydował, że Velasquez pozostanie w areszcie bez możliwości wyjścia za kaucją. Kolejna rozprawa odbędzie się w połowie kwietnia. Za najcięższy zarzut – próbę zabójstwa – zawodnikowi grozi co najmniej 20 lat więzienia.
Środowisko MMA na całym świecie udzieliło Velasquezowi ogromnego wsparcia. Hashtag #freeCain zyskał w mediach społecznościowych gigantyczną popularność. Za byłym mistrzem wstawili się między innymi Khabib Nurmagomedov, Israel Adesanya, Henry Cejudo czy sternik UFC Dana White.

Caina Velasqueza wsparł też jego trzykrotny przeciwnik Junior dos Santos, który przed tygodniem poświęcił mu poniższy wpis.

Natomiast w czwartek podczas konferencji prasowej przed galą Eagle FC Cygan został zapytany o przytoczony wyżej wpis.

– Wszystko, co wiem o Cainie Velasquezie, wskazuje na to, że to wspaniały gość, wspaniały człowiek – wyjaśnił Brazylijczyk. – Świetny sportowiec, który dba o siebie i o swoją rodzinę.– Mając na uwadze wszystko, co razem przeszliśmy, z mojej perspektywy było pewnego rodzaju koniecznością, aby go wesprzeć.

– Patrząc na to, co robi z nim wymiar sprawiedliwości… Wiem, że zrobił coś głupiego i nie powinien był robić tego w ten sposób, ale uważam, że sędzia powinien być tutaj bardzo ostrożny. Jego dziecko było wykorzystywane.

– Nie daje mi to spokoju. Samo mówienie o tym… Gdy tylko o tym myślę, zdaję sobie sprawę, że Cain Velasquez siedzi w więzieniu, a człowiek, który molestował jego dziecko, jest na wolności. To po prostu doprowadza mnie do szaleństwa. Nie potrafię się z tym pogodzić. Myślę, że nikt nie potrafi.
– Wszyscy wiemy, że Cain Velasquez to dobry człowiek. Ojciec, który dba o swoją rodzinę. Mam więc nadzieję, że wymiar sprawiedliwości to dostrzeże.

Junior dos Santos i Cain Velasquez krzyżowali rękawice trzykrotnie. W 2011 roku Brazylijczyk wygrał przez szybki nokaut, odbierając Amerykaninowi tron. Dwie kolejne walki skończył jednak na tarczy.

Rozstawszy się w zeszłym roku z UFC po serii czterech porażek, niewidziany w glorii zwycięzcy od trzech lat Junior dos Santos podpisał kontrakt z Eagle FC, organizacją należącą do Khabiba Nurmagomedova. Pod nowym sztandarem zadebiutuje podczas majowej gali Eagle FC 48, w walce wieczoru której skrzyżuje rękawice z Yorganem De Castro.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button