UFC

„Jest pie*dolonym bohaterem!” – świat MMA reaguje na atak Velasqueza na mężczyznę oskarżonego o molestowanie jego dziecka

Na światło dzienne wyszły kolejne szczegóły zatrzymania byłego mistrza wagi ciężkiej UFC Caina Velasqueza.
Ujawniono okoliczności zatrzymania Caina Velasqueza, który od poniedziałku przebywa za kratami za udział w strzelaninie. Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, że byłym mistrzem wagi ciężkiej UFC kierował motyw zemsty za wykorzystywanie jego dziecka przez niedoszłą ofiarę.

Velasquezowi postawiono łącznie dziesięć zarzutów, wśród których najcięższym jest ten o usiłowanie zabójstwa. Jest on zagrożony karą minimum 20 lat więzienia.
Wedle dokumentów sądowych, celem Caina Velasqueza – bo to on był jedynym strzelcem – był Harry Goularte. 43-latek ma zarzuty o molestowanie 4-letniego dziecka Velasqueza, który oddawał je pod opiekę matki Goularte. Ta prowadziła swoim domu – gdzie mieszkał też Goularte – opiekę nad dziećmi. Pociecha zawodnika miało być molestowane „nawet 100 razy”.

Goularte stawił się przed sądem kilka dni wcześniej, 25 lutego. Został jednak zwolniony pod warunkiem, że pozostanie w areszcie domowym i nie będzie zbliżał się na mniej niż 100 jardów do jakiegokolwiek dziecka poniżej 14. roku życia. Miał też nosić elektroniczną bransoletkę. Jak donosi TMZ, Cain był wściekły, gdy wypuszczono Goularte.

Gdy trzy dni później Goularte jechał po rzeczoną bransoletkę – w samochodzie poza nim przebywał też jego ojczym oraz bliżej niezidentyfikowana kobieta – Velasquez ruszył do ataku. Pościg trwał przez prawie 20 kilometrów przy bardzo wysokiej prędkości i przy dużym natężeniu ruchu. Kobieta zadzwoniła po policję.

Velasquez wystrzelił kilka razy, jednym ze strzałów trafiając ojczyma Goularte w ramię. Próbował też staranować pojazd podejrzanego o pedofilię oprycha. Na miejscu szybko pojawiła się policja, która zatrzymała Velasqueza.– Tragedią tego wszystkiego jest, że pan Velasquez zdecydował się wziąć prawo w swoje ręce, zagrażając innym ludziom i wszystkim w pojeździe – przekazano w informacji prasowej prokuratora okręgowego. – Ten akt przemocy powoduje jeszcze więcej bólu i cierpienia jego własnej rodzinie.

W środę zawodnik stawił się przed sądem. Nie brakowało wsparcia. Jego przyjaciele i koledzy z AKA pojawili się w koszulkach z napisem #FreeCain.

Na wniosek prawników Velasqueza rozprawę przesunięto na poniedziałek. Zawodnik pozostanie w areszcie bez możliwości wyjścia za kaucją – a to z uwagi na duży ciężar zarzutów, z próbą zabójstwa z premedytacją na czele.
Wsparcia byłemu mistrzowi wagi ciężkiej UFC udzielił cały świat MMA.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button