Doniesienia: Ovince St. Preux powróci do akcji podczas UFC 229

Istotne dla układu sił w kategorii półciężkiej starcie pomiędzy Ovincem St. Preuxem i Dominickiem Reyesem jest szykowane na październikową galę UFC 229.

Wedle nieoficjalnych doniesień pojedynek w kategorii półciężkiej pomiędzy zaprawionym w bojach Ovincem St. Preuxem (23-11) i nabierającym rozpędu Dominickiem Reyesem (9-0) jest szykowany na galę UFC 229, która odbędzie się 6 października w Las Vegas.

O pracach nad doprowadzeniem do walki doniósł dziennikarz Tom Taylor.
Sklasyfikowany na 7. miejscu w rankingu Haitańczyk wygrał cztery z ostatnich pięciu pojedynków – wszystkie przed czasem – jedynej porażki doznając w starciu z Ilirem Latifim. Po tym niepowodzeniu 35-latek powrócił na zwycięskie tory podczas czerwcowej gali UFC Fight Night 132, poddając Tysona Pedro.

Okupujący 12. pozycję w rankingu Reyes wygrał wszystkie trzy walki, jakie stoczył pod sztandarem amerykańskiego giganta, kończąc każdego z rywali w pierwszej rundzie. W debiucie ubił Joachima Christensena, następnie poddając Jeremy’ego Kimballa. Natomiast podczas majowej gali UFC Fight Night 129 odniósł najcenniejsze zwycięstwo, ubijając Jareda Cannoniera.

Agresywny styl walki Reyesa zwiastuje krwawą i ostrą jatkę. Wydaje się, że 28-latek może posiadać przewagę w obszarze stójkowym, gdzie dysponuje piekielnie ciężkimi rękami, ale nie sposób skreślać w tym obszarze nieźle kontrująca nastawionego, piekielnie doświadczonego i dysponującego przewagą zasięgu Haitańczyka. Wydaje się też, że OSP może mieć przewagę z góry, jeśli zdoła przewrócić Reyesa – a posiada też wystarczająco mocne defensywna zapasy, aby uchronić się przed ewentualnymi próbami obaleń ze strony młodziana.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Ovince St. Preux – 1.70
Dominick Reyes – 2.00

Wstępny typ:

Ovince St. Preux

Rozpiska UFC 229

Walka wieczoru

155 lbs: Khabib Nurmagomedov (26-0) vs. Conor McGregor (21-3) – o pas mistrzowski

Co-main event

265 lbs: Derrick Lewis (20-5) vs. Alexander Volkov (30-6)

Pozostałe

205 lbs: Ovince St. Preux (23-11) vs. Dominick Reyes (9-0)
125 lbs: Sergio Pettis (17-3) vs. Jussier Formiga (21-5)

*****

„Ja pie*dolę, stary!” – Till orientuje się, że Perry chce sparingu a nie spa (VIDEO)

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply