UFC

Sergio Pettis vs. Jussier Formiga na UFC 229

W kluczowym dla układu sił w kategorii muszej pojedynku Sergio Pettis skrzyżuje rękawice z Jussierem Formigą podczas październikowej gali UFC 229.

W pojedynku, którego zwycięzca najprawdopodobniej utoruje sobie drogę do pojedynku o złoto 125 funtów, sklasyfikowany na 2. miejscu w rankingu Sergio Pettis (17-3) pójdzie w tany z 5. Jussierem Formigą (21-5).

O pojedynku poinformował portal ESPN.com.
24-letni Amerykanin był ostatnio widziany w akcji podczas czerwcowej gali UFC 225, niejednogłośnie wypunktowując Josepha Benavideza i tym samym wracając na zwycięskie tory po porażce z Henrym Cejudo, który zatrzymał wcześniej jego serię czterech wiktorii.

Starszy od niego o dziewięć lat Brazylijczyk wygrał dwa ostatnie pojedynki, w pokonanym polu zostawiając Ulkę Sasakiego oraz Bena Nguyena. Obu udusił, tego ostatniego podczas lutowej gali UFC 221.

Sprawa nie jest tutaj szczególnie skomplikowana – w stójce zdecydowana przewaga należeć powinna do Amerykanina, natomiast w parterze dzielić i rządzić będzie Brazylijczyk. Formiga mocno poprawił ostatnimi czasy zapasy, ale biorąc pod uwagę, że defensywa zapaśnicza Pettisa stoi na niezłym poziomie, a kondycyjnie powinien zdecydowanie przeważać, wydaje się, że pomimo wrogiego terenu będzie faworytem pojedynku.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Sergio Pettis – 1.60
Jussier Formiga – 2.25

Wstępny typ:

Sergio Pettis

Rozpiska UFC 229

125 lbs: Sergio Pettis (17-3) vs. Jussier Formiga (21-5)

*****

Powrót Jose Aldo – bez różańca i rolexa

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button