UFC

Edson Barboza vs. Kevin Lee w planach na jedną z przyszłych gal

Starcie w czubie kategorii lekkiej pomiędzy Edsonem Barbozą i Kevinem Lee jest szykowane na jedną z kolejnych gal UFC.

Wedle nieoficjalnych doniesień dziennikarza Ariela Helwaniego matchmakerzy UFC są bliscy finalizacji pojedynku w kategorii lekkiej pomiędzy Edsonem Barbozą (19-5) i Kevinem Lee (16-3).

Na tę chwilę nie wiadomo, gdzie i kiedy odbędzie się starcie, ale wieść gminna niesie, że może on zostać walką wieczoru zaplanowanej na 21 września gali UFC Fight Night 128 w Atlantic City.
Obaj zawodnicy nie będą miło wspominać swoich ostatnich pojedynków. Sklasyfikowany na 4. miejscu w rankingu kategorii lekkiej Edson Barboza został w grudniu zeszłego roku sterroryzowany na pełnym dystansie przez Khabiba Nurmagomedova, który przerwał jego serię trzech wiktorii, podczas gdy okupujący 7. lokatę Kevin Lee dwa miesiące wcześniej podczas gali UFC 216 w starciu o tymczasowe złoto przegrał przez poddanie z Tonym Fergusonem i tym samym jego seria pięciu wiktorii dobiegła końca.

Nie ulega wątpliwości, że Amerykanin spróbuje w starciu z Brazylijczykiem powtórzyć taktykę, która dała tak wiele sukcesów Dagestańczykowi – a więc zamęczyć go klinczersko, zapaśniczo, skontrolować w parterze, porozbijać. Pytanie jednak, czy Amerykanin ma wystarczająco dobre szlify zapaśnicze i czy wystarczy mu kondycji – szczególnie, jeśli walka odbędzie się na 5-rundowym dystansie – na mocowanie się z bardzo w końcu mocnym w obszarze defensywny zapaśniczej Barbozą, którego przecież długimi fragmentami nie był w stanie obalać i kontrolować Nurmagomedov.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Edson Barboza – 2.05
Kevin Lee – 1.70

*****

Conor McGregor: „Chciałem wyjść w zastępstwie do Frankiego Edgara na UFC 222”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Sprawdź też
Close
Back to top button