UFC

Donald Cerrone vs. Patrick Cote w planach na UFC Fight Night 89

Pojedynek w kategorii półśredniej pomiędzy Donaldem Cerrone i Patrickiem Cote jest szykowany na galę UFC Fight Night 89.

W swoim drugim starciu w kategorii półśredniej Donald Cerrone (29-7) zmierzy się najprawdopodobniej z Patrickiem Cote (23-9). Jak informuje portal MMAFighting.com, walka jest szykowana na galę UFC Fight Night 89, która odbędzie się 18 czerwca w Ottawie.

Kowboj wraca po szybkim zwycięstwie nad Alexem Oliveirą, które odniósł w lutym na gali UFC Fight Night 83, udanie podnosząc się po przegranej walce o pas mistrzowski kategorii lekkiej z Rafaelem dos Anjosem.

Drapieżnik natomiast znajduje się na fali trzech kolejnych zwycięstw. Od czasu przejścia do kategorii półśredniej wygrał pięć z sześciu walk, ustępując jedynie Stephenowi Thompsonowi. Ostatnio widziany był w oktagonie w styczniu, na gali UFC Fight night 81 nokautując Bena Saundersa.

Zwycięzca utoruje sobie drogę do walki z czołówką kategorii półśredniej.

Kanadyjczyk znajduje się ostatnio w doskonałej dyspozycji. Po swojej stronie będzie z pewnością miał przewagę siłową, bo przez wiele lat walczył w kategorii średniej, podczas gdy Amerykanin nie jest dużym półśrednim. O ile kopnięcia Kowboja mogą napsuć mu sporo krwi, to wydaje się, że boks Kanadyjczyka, solidne zapasy oraz dobra kontrola z góry w 3-rundowej walce (dobra kondycja Cerrone nie powinna mieć znaczenia) każą widzieć go w roli delikatnego faworyta.

Aktualna rozpiska gali UFC Fight Night 89:

Walka wieczoru

170 lbs: Rory MacDonald (18-3) vs. Stephen Thompson (12-1)

Pozostałe

170 lbs: Donald Cerrone (29-7) vs. Patrick Cote (23-9)

Powiązane artykuły

Back to top button