Rizin Fighting Federation

Diego Brandao i Melvin Guillard wystąpią na RIZIN 11

Dwaj zaprawienie w bojach weterani UFC, Diego Brandao i Melvin Guillard, wejdą między liny podczas lipcowej gali RIZIN 11.

Zaplanowana na 29 lipca w saitamskiej Super Arenie gala RIZIN 11 została oficjalnie uzupełniona o dwa nowe zestawienia.

W umownym limicie 161 funtów Takanori Gomi (35-15) w swoim drugim występie pod sztandarem japońskiej organizacji – pierwszy przegrał – powalczy o przerwanie fatalnej serii aż sześciu porażek.

Pierwotnie 39-latek miał pójść w ringowe tany zaprawionym w bojach kickbokserem Andym Souwerem, ale ostatecznie stanie naprzeciwko Melvina Guillarda (32-20-2). Tułający się w ostatnich latach po całym świecie w poszukiwaniu grosza Amerykanin znajduje się w nawet w gorszym położeniu od Japończyka, bo przegrał aż siedem ostatnich pojedynków.
Z kolei w limicie 154 funtów pod banderą RIZIN zadebiutuje doskonale znany z UFC Diego Brandao (22-12), który w 2017 roku stoczył trzy walki dla Fight Nights Global, dwie z nich zwyciężając.

Brazylijczyk dostał pozwolenie od rosyjskiej organizacji na występ w Saitamie, gdzie skrzyżuje rękawice z doświadczonym, wojującym zawodowo od 2000 roku Japończykiem Satoru Kitaoką (41-16-9).

Wcześniej natomiast na galę RIZIN 11 ogłoszono między innymi rewanżowy pojedynek Kyoji Horiguchiego (24-2) z mocnym Hiromasą Ogikubo (17-3-2). Obaj zmierzyli się po raz pierwszy w 2013 roku – Horiguchi wygrał wówczas przez poddanie.

*****

Absolutne szaleństwo w walce weteranów, którzy rozpoczęli kariery w XX wieku – video

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button