KSWPolskie MMA

Daniel Rutkowski wrócił do korzeni – zdominował zapaśniczo i rozbił Reginaldo Vieirę!

W co-main evencie gali KSW 73 w Warszawie Daniel Rutkowski zdominował na pełnym dystansie Reginaldo Vieirę.
Daniel Rutkowski (14-3) zdominował zapaśniczo i mocno rozbił Reginaldo Vieirę (15-7) w co-main evencie gali KSW 73 w Warszawie.
Vieira rozpoczął walkę od mocnego prawego, ale Rutkowski w porę uniósł gardę. Polak wywierał delikatną presję. Gdy Brazylijczyk doskoczył z ciosami, radomianin złapał go w pół i cisnął na deski. Vieira cofnął się na siatkę, tam szukając powrotu na nogi. Daniel zdzielił go kilkoma uderzeniami, dobrze uniemożliwiając rywalowi powrót na nogi.

W połowie rundy Brazylijczyk w końcu wrócił na nogi, jeszcze strasząc naszego zawodnika gilotyną. Akcja przeniosła się na środek klatki, gdzie Rutkowski walczył z odwrotnej pozycji. Obaj zawodnicy atakowali pojedynczymi uderzeniami. Obaj byli uważni w defensywie. Wiele ciosów pruło powietrze.

Na minutę przed końcem Vieira poszedł w zapasy, na moment obalając Rutkowskiego. Ten szybko jednak wrócił na nogi i odwrócił pozycję w klinczu, wciskając oponenta w ogrodzenie. Później to Brazylijczyk znalazł się w lepszej pozycji, ale niewiele z klinczerskich bojów wynikało.

W pierwszej akcji drugiej rundy Polak skontrował szarżę Brazylijczyka obaleniem, układając go na plecach. Vieira zdołał wrócić na nogi, gdzie… Zdzielił Rutkowskiego dobrymi uderzeniami! Kłopoty Polaka! Radomianin poszedł w zapasy, kładąc Brazylijczyka na plecach i unikając jego prób gilotyny. Ustabilizował pozycję w gardzie – otwartej gardzie.Rutek zdzielił rywala kilkoma dobrymi uderzeniami z góry. Vieira próbował wracać na górę, ale miał z tym poważne problemy. Polak dobrze odciągał jego biodra od siatki, układając go na dole.

Daniel nie był jednak szczególnie aktywny z góry, skupiając się głównie na kontroli. Sędzia zaapelował o więcej aktywności. Rutkowski spuścił kilka uderzeń z góry. Do końca rundy utrzymał Vieirę na dole, częstując go jeszcze kilkoma mocnymi uderzeniami.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

W trzeciej rundzie obaj walczyli uważnie – Rutkowski wiedział, że Vieira spróbuje odwrócić losy walki mocnymi ciosami, a Brazylijczyk nie chciał się zanadto otworzyć, aby nie naraić się na obalenie.

Na trzy minuty przed końcem pojedynku Rutek sfinalizował obalenie, wyciągając głowę z próby gilotyny. Vieira próbował wracać na górę przy siatce, ale był już mocno rozbity i wyraźnie zmęczony. Rutkowski po raz kolejny powstrzymał jego próbę gilotyny. Do końca pojedynku Polak trzymał Brazylijczyka na dole, tam uprzykrzając mu życie ciosami i łokciami.
Werdykt był formalnością. Sędziowie wskazali jednogłośnie w stosunku 2 x 30-27, 30-26 na powracającego na zwycięskie tory po porażce z Salahdinem Parnasse Daniela Rutkowskiego.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button