Dana White o walce Nurmagomedov vs. McGregor: „Mierzymy w 2 miliony PPV”

Dowodzący UFC Dana White podsumował ogłoszenie pojedynku Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem oraz odniósł się do wypowiedzi Nate’a Diaza po konferencji prasowej.

Ogłosiwszy walkę Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem, która odbędzie się 6 października podczas gali UFC 229 w Las Vegas, sternik amerykańskiego giganta Dana White opowiedział o okolicznościach, w jakich ją zestawiono, przyznając, że szczegóły dopięto w ostatnich dniach.

To walka między dwoma prawdziwymi zabójcami, który pójdą na siebie ostro, aby pourywać sobie łby.

– powiedział w rozmowie z TSN.ca White.

Wszyscy zgadzali się na tę walkę, wszyscy chcieli tej walki. Nie było problemów w doprowadzeniu do tej walki.

Dlatego właśnie Conor McGregor jest światową gwiazdą. Gość bije się z kimkolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek. Wraca po dwóch latach przerwy i chce walki z Khabibem, który jest niepokonany i zniszczył wszystkich, którzy stawali naprzeciwko niego. Chce teraz bronić tytułu przeciwko Conorowi McGregorowi.

Dwaj goście w szczycie kariery, dwa potwory. Jestem szczęśliwy, świat jest szczęśliwy. Nie mogę się doczekać.

Dagestańczyk wspominał kilka tygodni temu o potencjalnej światowej trasie promocyjnej na okoliczność jego walki z Irlandczykiem – podobnej do tej, jaka poprzedziła starcie Notoriousa z Jose Aldo – ale głównodowodzący UFC z uwagi na ledwie dziewięć tygodni do walki widzi ten temat inaczej.

Nie wiem, czy zrobimy pod to światową trasę promocyjną. Nie mamy wiele czasu.

– powiedział.

Ci goście muszą rozpocząć treningi pod tę walkę, bo to już na początku października. Zrobimy jednak fajne medialnie rzeczy.
Dagestańsko-irlandzki bój jest już w przestrzeni medialnej określany przez najpopularniejszych branżowych dziennikarzy mianem największej walki MMA w historii tego sportu. I White właśnie tak wydaje się ją postrzegać, mierząc w rekord PPV.

Tak, mierzymy w okolice 2 milionów.

– powiedział.

Mierzymy w sprzedaż na poziomie 2 milionów PPV.

Podczas wczorajszej konferencji ogłoszono też starcie Nate’a Diaza z Dustinem Poirierem, które ma się odbyć przy okazji nowojorskiej gali UFC 230. Rzecz w tym, że stocktończyk zdążył już zagrozić, że do walki nie wyjdzie.

To cały Nate Diaz.

– skomentował temat White.

Mamy w firmie gościa, który jest wielkim fanem braci Diaz i zawsze stoi za braćmi Diaz. Więc pozwolę mu zająć się tą sprawą – ja się tym nie zajmuję.

Póki co nie ogłoszono jeszcze walki wieczoru wspomnianej gali w Madison Square Garden, ale White nie pozostawia wątpliwości, że fani rozczarowani nie będą.

Mierzymy bardzo wysoko. Zawsze, gdy robiliśmy gale w nowojorskim MSG, stawaliśmy na wysokości zadania i staniemy też teraz.

– powiedział, a zapytany o potencjalne zestawienie Georgesa Saint-Pierre’a z Andersonem Silvą, dodał:

Nawet słowa o tej walce nie zamieniliśmy.

https://twitter.com/aaronbronsteter/status/1025527552180289537

*****

Khabib Nurmagomedov vs. Conor McGregor na UFC 229

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply