Polskie MMAUFC

Dana White o walce Jędrzejczyk vs. Kowalkiewicz: „To ma sens”

Szef UFC Dana White zabrał głos w sprawie potencjalnej walki o pas mistrzowski kategorii słomkowej pomiędzy Joanną Jędrzejczyk i Karoliną Kowalkiewicz.

Pokonując na gali UFC 201 Rose Namajunas Karolina Kowalkiewicz, która w ten sposób wygrała trzecią walkę z rzędu w oktagonie, wyszła na czoło wyścigu o pojedynek o pas mistrzowski z zasiadającą na tronie kategorii słomkowej Joanną Jędrzejczyk.

Podczas wywiadu z Kowalkiewicz w oktagonie komentator Joe Rogan zasugerował, że pojedynek z Jędrzejczyk jest już w zasadzie pewnikiem, ale zapytany o to w rozmowie z Megan Olivii sternik UFC Dana White, zaprzeczył, wyjaśniając:

Ta walka ma jednak sens, ale musimy wrócić do swoich biur i postanowić, jak to rozegrać. Nie ukrywam, że chciałbym zrobić tę walkę w Polsce.

– powiedział White, który pierwszą rundę punktował dla Rose, a dwie kolejne dla Karoliny.

Zabawne, że Karolina Kowalkiewicz chciała, abyśmy ją zakontraktowali, mówiąc: „Chcę udowodnić wszystkim w Polsce, że jestem najlepsza.”, a teraz utorowała sobie drogę do możliwego titleshota z Joanną Jędrzejczyk, więc to bardzo ciekawe.

Zarówno Kowalkiewicz, jak i wcześniej Jędrzejczyk chciałyby powrócić do oktagonu 12 listopada na pierwszej nowojorskiej gali UFC 205. White zapytany, czy wyobraża sobie taki scenariusz, odparł:

Jasne. Ale wolałbym zrobić to w Polsce.

Powiązane artykuły

Back to top button