BellatorBukmacher MMAUFCZakłady bukmacherskie MMAZakłady UFC

Czy warto stawiać na Marcina Tyburę? Przegląd bukmacherski #88 – UFC FN: Lewis vs. Spivak i Bellator 290: Bader vs. Fedor 2

Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich gal UFC FN: Lewis vs. Spivak i Bellator 290: Bader vs. Fedor 2.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ. Szczegóły – tutaj.

W 88. części Przeglądu Bukmacherskiego przyjrzymy się najciekawszym kursom bukmacherskim Fortuny na gale UFC FN: Lewis vs. Spivak i Bellator 290: Bader vs. Emelianenko 2.

Derrick Lewis vs. Sergey Spivac 2.80 – 1.45

Pomimo iż w walce wieczoru Sergey Spivak jest sporym bukmacherskim faworytem, to… aż tak wyraźnie go nie faworyzuję. Więcej w Typowaniu.

Owszem, Derrick Lewis najlepsze lata kariery ma już zdecydowanie za sobą, podczas gdy Mołdawianin cały czas się rozwija, ale… Nie zapominajmy, że Amerykanin nie zwykł przegrywać z zapaśnikami czy grapplerami.

W tym kontekście pomimo iż minimalnie faworyzuję Spivaka, za odrobinę atrakcyjniejszy kurs uważam 2.80 na wiktorię Lewisa. Można zadumać się też nad 3.15 na zwycięstwo Amerykanina przez T/KO, dyskwalifikację lub poddanie. Nie spodziewam się tutaj pełnego dystansu.

Zwycięstwo Derricka Lewisa – 2.80
Zwycięstwo Sergeya Spivaka – 1.45


Derrick Lewis wygra przez T/KO, dyskwalifikację lub poddanie – 3.15

Marcin Tybura vs. Blagoi Ivanov 1.65 – 2.27

Szczegółowo walce tej przyjrzałem się tutaj.

W skrócie… Uważam, że mobilność, szybkość, zróżnicowany arsenał, aktywność oraz kondycja Marcina Tybury zapewnią mu zwycięstwo nad twardym jak skała ale mocno niegramotnym Blagoiem Ivanovem.

Szczerze mówiąc, uważam Polaka za odrobinę większego faworyta, aniżeli wskazują na to kursy bukmacherskie, co oznacza, że 1.65 na jego wiktorię nie wygląda źle.

Jeszcze mocniej zadumać można się nad kursem 2.35 na zwycięstwo Marcina na punkty lub techniczną decyzją. Skończenie Bułgara będzie bowiem piekielnie trudnym zadaniem.

Zwycięstwo Marcina Tybury – 1.65


Zwycięstwo Blagoia Ivanova – 2.27
Marcin Tybura wygra na punkty lub techniczną decyzją – 2.35

Ryan Bader vs. Fedor Emelianenko 1.25 – 3.48

Trzy lata temu w pierwszej walce Ryan Bader ekspresowo zdemolował Fedora Emelianenkę. Nikomu nie powinna spaść szczęka na podłogę, jeśli w rewanżu będzie podobnie, ale…

Pomimo iż młodszy od Rosjanina o 8 lat, Amerykanin na karku ma prawie czterdziestkę, co oznacza, że swój prime także ma już za sobą. Jak najbardziej może ustrzelić Fedora w stójce jakimś bezpośrednim lewym sierpem, który tak lubi, ale jego najskuteczniejszą bronią pozostają zapasy. Rzecz natomiast w tym, że nawet 46-letni Fedor nie jest łatwy do utrzymania na plecach.

Oddać trzeba też Ostatniemu Carowi, że w ostatnich dwóch walkach – szczególnie tej z Timem Johnsonem – udowodnił, że nadal potrafi być nieprawdopodobnie groźny w stójce. Nawet mi brew zatem nie drgnie, jeśli Rosjanin sprawi niespodziankę i to on ustrzeli Amerykanina w pierwszej rundzie. Kurs na taki scenariusz – tj. zwycięstwo Emelianenki w pierwszej odsłonie walki – wynosi 7.00. Można się nad tym pochylić.

Źle nie wygląda też wygrana Fedora przez T/KO lub dyskwalifikację, bo jest warta 4.50.

Względnie bezpieczny – przynajmniej biorąc pod uwagę ostatnie pojedynki Rosjanina – wydaje się kurs 1.65 na skończenie walki w pierwszej rundzie. Sześć ostatnich potyczek Rosjanina w Ballatorze – czyli wszystkie, jakie stoczył dla amerykańskiej organizacji – nie wyszło poza pierwsze pięć minut, więc…

Zwycięstwo Ryana Badera – 1.25
Zwycięstwo Fedora Emelianenki – 3.48
Fedor Emelianenko wygra przez T/KO lub dyskwalifikację – 4.50
Walka skończy się w pierwszej rundzie – 1.65

Inne ciekawe kursy

Tatsuro Taira wygra przez T/KO, dyskwalifikację lub poddanie – 1.50

Yusaku Kinoshita wygra przez T/KO, dyskwalifikację lub poddanie – 1.90

Sabah Homasi vs. Brennan Ward – walka zakończy się w pierwszej rundzie – 1.70

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button