Bukmacher MMAKSWUFCZakłady bukmacherskie MMAZakłady KSWZakłady UFC

Czy Sebastian Przybysz odzyska pas? Przegląd bukmacherski #119 – KSW 86: Wikłacz vs. Przybysz 4 i UFC Noche: Grasso vs. Shevchenko 2

Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich eFortuna.pl na gale KSW 86: Wikłacz vs. Przybysz 4 oraz UFC Noche: Grasso vs. Shevchenko 2.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ. Szczegóły – tutaj.

W 119. części Przeglądu Bukmacherskiego weźmiemy pod lupę najciekawsze kursy bukmacherskie Fortuny na gale KSW 86: Wikłacz vs. Przybysz 4 oraz UFC Noche: Grasso vs. Shevchenko 2.

Jakub Wikłacz vs. Sebastian Przybysz 1.70 – 2.15


Bliżej walce tej przyjrzałem się w Typowaniu, które można znaleźć tutaj.

W telegraficznym zaś skrócie – faworyzuję tutaj Sebastiana Przybysza i to nie minimalnie. Prowadzi mnie to oczywiście do konkluzji, iż kurs 2.15 na jego zwycięstwo jest jak najbardziej godny rozważenia.

Dlaczego? Otóż, delikatnie sprawę upraszczając, wychodzę z założenia, że ostatnią potyczkę – bardzo bliską, dodajmy – Sebić przegrał na własne życzenie, świadomie nie stroniąc od walki na chwyty, która przesądziła o jego porażce. Natomiast wyeliminowanie tego błędu, co już zdążył zapowiedzieć, jest – na papierze – nieszczególnie skomplikowane, zwłaszcza że to właśnie aktualny pretendent ostatnio kilka razy inicjował grappling. Jeśli tym razem postawi na utrzymanie walki na nogach, uciekanie z parteru, jego szanse na zwycięstwo mocno wzrosną, bo w stójce jest znacznie bardziej zaawansowanym zawodnikiem, podczas gdy Jakub Wikłacz korzysta tam niemal wyłącznie z kopnięć frontalnych.

Jeśli dodać do tego, że w dwóch ostatnich występach Sebastian Przybysz rewelacyjnie łączył skuteczność z kontrolą ryzyka, podczas gdy Jakub Wikłacz nie był widziany w akcji od dziewięciu miesięcy, to…

Zwycięstwo Jakuba Wikłacza – 1.70
Zwycięstwo Sebastiana Przybysza – 2.15

Lom-Ali Eskiev vs. Dawid Śmiełowski 1.65 – 2.24


Nie jest to najłatwiejsza walka do wytypowania. Dawid Śmiełowski to zawodnik, który przegrywa rundy, ale wygrywa walki. Broni nie składa nigdy, do końca szukając odwrócenia losów walki.

Polak będzie miał ogromną przewagę gabarytów nad Lom-Alim Eskievem, która oczywiście bardzo może mu się przydać. Spodziewam się natomiast, że Czeczen będzie unikał walki w dystansie kickbokserskim, próbując przedzierać się w półdystans lub klincz, aby obalać. O ile nawet mi brew nie drgnie, jeśli Królik jednak ustrzeli, to jednak minimalnie więcej szans na zwycięstwo daję Eskievowi, zwłaszcza że Polak wraca po drugiej przerwie.

Jak natomiast wygląda to z perspektywy bukmacherskiej? Otóż, uważam, że kursy 1.652.24 całkiem nieźle oddają szanse obu na zwycięstwo. Może powinny być odrobinę bardziej zbliżone, ale ogólnie – jest ok.

Zadumałbym się natomiast nad kursem 1.75 na liczbę rund większą niż 2,5. Spodziewam się bowiem, że zobaczymy tu trzecią rundę. Myślę, że pierwsza runda może być odrobinę ostrożna z obu stron, a później Eskiev pójdzie w klincz i zapasy – ale oczywiście o ubicie Królika będzie bardzo ciężko.

Zwycięstwo Lom-Aliego Eskieva – 1.65
Zwycięstwo Dawida Śmiełowskiego – 2.24
Liczba rund: więcej 2,5 – 1.75

Kevin Holland vs. Jack Della Maddalena 2.12 – 1.72

Bardzo bliska na papierze walka, w której minimalnie faworyzuję Jacka Delle Maddalenę, ufając, że będzie w stanie jednak zamykać Kevina Hollanda na ogrodzeniu. Kursy nieźle odzwierciedlają moją prognozę, wobec czego nieszczególnie przyciągają oko – choć zdaję sobie sprawę, że zwolenników grania na Amerykanina nie brakuje – i nawet podchodzę do nich z pewnym zrozumieniem.

Z mojej jednak perspektywy odrobinę ciekawiej wyglądają inne kursy – a mianowicie, dla mniejszych ryzykantów, że walka potrwa ponad 2,5 rundy, co jest warte 1.84, a także, dla większych ryzykantów, że zakończy się na punkty lub techniczna decyzją, co jest warte 2.50. Obaj zawodnicy uderzają mocno, ale obaj mają też twarde szczęki, charakter do walki i niezłą kondycję.

Zwycięstwo Kevina Hollanda – 2.12
Zwycięstwo Jacka Delli Maddaleny – 1.72
Liczba rund – więcej niż 2,5 – 1.84
Walka nie zakończy się na punkty lub techniczną decyzją – 2.50

Inne ciekawe kursy

Stawowy vs. Pesta – walka zakończy się przez (T)KO lub dyskwalifikację – 1.50
Piwowarczyk vs. Sudolski – liczba rund: mniej niż 2,5 – 1.60

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button