UFC

Cynthia Calvillo wypunktowała Joanne Calderwood

Cynthia Calvillo odniosła trzecie z rzędu zwycięstwo w oktagonie, pokonując na pełnym dystansie Joanne Calderwood na UFC Fight Night 113.

W co-main evencie gali UFC Fight Night 113 w Glasgow Cynthia Calvillo (6-0) obroniła nieskazitelny rekord, po bezbarwnej długimi chwilami walce wypunktowując Joanne Calderwood (11-3).
Pierwsza runda toczyła się w spokojnym tempie. Calderwood dystansowała Calvillo kopnięciami i ciosami prostymi, zagrażając rywalce łokciami, gdy ta próbowała przedrzeć się blisko, ale też mobilność Amerykanki mocno utrudniała pracę Szkotce. W końcówce rundy Calvillo przeniosła walkę do parteru, ekspresowo zachodząc Calderwood za plecy – gdy zawodniczka ze Szkocji zdołał odwrócić pozycję, trafiając do gardy, od razu zmuszona była bronić się przed balachą. Amerykanka robiła, co mogła, aby zmusić przeciwniczkę do poddania, ale Szkotka Jojo przetrwała do syreny kończącej pierwszą odsłonę.

W drugiej odsłonie nieruchomogłowa Calderwood przyjęła kilka czystych ciosów w półdystansie, ale cały czas napierała, dobrze broniąc się też przed pojedynczymi zapędami zapaśniczymi Calvillo. Regularnie kopała też z wykrocznej nogi na każdej wysokości, utrzymując mobilną Amerykanką na dystans. Jednym z frontali przewróciła nawet rywalkę, zaliczając też dobry obrotowy backfist, który wytrącił Calvillo z równowagi.

Trzecia runda wyglądała nieco podobnie do pierwszej. Szkotka napierała, spamowała kopnięciami – często kompletnie nieprzygotowanymi – ale inkasowała ciosy w krótkich zrywach Calvillo. W samej końcówce natomiast Amerykanka przechwyciła jedno z kopnięć, przewracając Szkotkę, błyskawicznie zachodząc jej za plecy i zagrażając duszeniem – podobnie jednak jak i w pierwszej odsłonie, tak i w trzeciej Jojo została uratowana przez syrenę kończącą rundę.

Sędziowie jednogłośnie wypunktowali walkę dla Calvillo w stosunku 2 x 30-27, 29-28. Porównywana już teraz przez machinę promocyjną do Conora McGregora i Rondy Rousey Amerykanka w ten sposób odnosi trzecie z rzędu zwycięstwo.

*****

UFC Fight Night 113 – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button